Представники ОПОРИ взяли участь у тренінгу Консультативної місії ЄC щодо взаємодії поліції з громадою

Дата: 14.02.2019

13 лютого у Львові Консультативна місія Європейського Союзу провела тренінг щодо взаємодії львівської поліції з мешканцями регіону. До обговорення співпраці між правоохоронцями, місцевою владою та громадою долучились представники Громадянської мережі ОПОРА.

У заході також взяли участь представники Національної поліції у Львівській області та представники органів місцевого самоврядування. Разом із радниками Консультативної місії ЄС з питань взаємодії поліції з громадою Вільямом Бреймом та Едуардусом Ван Туненом учасники тренінгу розглянули приклади правопорушень, які не можуть бути вирішені одноосібним втручанням поліції та які потребують злагоджених дій місцевих органів влади, громадянського суспільства і правоохоронців. Зокрема, Едуардус Ван Тунен розповів, що у Нідерландах, де він довгий час працював поліцейським, саме поліція стала ініціатором співпраці зацікавлених сторін. До виявлення такої ініціативи радник КМЄС спонукав представників Львівської поліції.

Одним з основних завдань тренінгу було продемонструвати важливість діалогу між поліцією, владою та громадою задля підвищення рівня громадської безпеки. Тренери консультативної місії намагались донести, що безпека обов’язком є не тільки правоохоронних органів. Оскільки створення безпечного середовища потребує залучення усіх зацікавлених сторін на етапі профілактичної роботи, що включає у себе підвищення рівня довіри громадян до правоохоронних органів, відчуття безпеки та покращення результатів діяльності поліції.

Аналітик Громадянської мережі ОПОРА Тарас Радь зазначив : “Подібні тренінги —це хороша практика для того, щоб налагодити контакт з усіма сторонами процесу. Сама ідея розбудови такого діалогу є позитивною. А вже її реалізація потребує зусиль від кожної зі сторін: поліції, влади, громадських організацій. Останні перш за все мають діагностувати проблему та доносити інформацію про неї до відповідних органів. Відтак, як рівноправні учасники процесу долучатись до її обговорення”.

Провідний радник КМЄС з питань взаємодії поліції з громадою Вільям Брейм  розповів: “Мета подібних тренінгів — забезпечити можливість поліції об’єднувати зусилля з місцевою владою та громадськими організаціями. Сподіваємось, у подальшому вони будуть співпрацювати задля забезпечення громадського порядку”. Вільям Брейм також зауважив, що Консультативна місія діє в Україні з 2014 року, і за цей час спостерігається активніше включення поліцейських в життя громади.

Нагадаємо, 21 січня Громадянська мережа ОПОРА розпочала серію тренінгів для львівської поліції щодо правопорушень під час виборчого процесу.