Пустомитівська РВК не оприлюднює постанов та уникає запитань спостерігачів

Дата: 08.10.2015

Офіційний спостерігач Громадянської мережі ОПОРА Петро Чорній зафіксував порушення Пустомитівською районною виборчою комісією пункту 15 статті 27 ЗУ «Про місцеві вибори», що зобов’язує комісію оприлюднювати свої рішення на стенді офіційних матеріалів для загального ознайомлення. До того ж, комісія, відповідно до Закону, повинна робити це не пізніше ранку наступного дня після їх прийняття. Таким чином, Пустомитівська виборча комісія жодним чином не інформує виборців про свою  діяльність, про прийняті нею рішення щодо організації та проведення виборчого процесу тощо.

Окрім того, виборча комісія не здійснює спеціальне інформаційне забезпечення виборів, чим порушує статтю 51 ЗУ «Про місцеві вибори», зокрема про інформування виборців про зареєстрованих кандидатів на відповідних місцевих виборах та суб’єктів їх висування. Тобто, й до сьогодні виборцям не повідомили про те, які партії змагатимуться за депутатські мандати у Пустомитівській районній раді та не надали їм можливості ознайомитися з їхніми виборчими списками.

На прохання, а згодом і вимогу офіційного спостерігача дозволити йому ознайомитися з виборчою документацією і запитувати про все, що стосується роботи виборчої комісії (йому таку можливість надає пункт 13, статті 27 ЗУ «Про місцеві вибори»), заступник голови виборчої комісії Децик Віктор Ігорович, відмовився це зробити. Окрім цього, заступник уникав відповіді на питання, чому їхня виборча комісія вчиняє зазначені вище протиправні дії. «Було також поставлено під сумнів саме право спостерігача задавати питання, що стосуються роботи комісії», – розповідає спостерігач ОПОРИ.

На офіційному стенді виборчої комісії розміщена інформація про графік передачі списку виборців для ДВК та кількості виборців для ТВК, роздруківка з сайті ЦКВ територіальних виборчих округів району, відомості про спеціальні рахунку Пустомитівської районної виборчої комісії та зразок заяви для кандидатів в депутати. Натомість уся інша виборча документація, яка б інформувала виборця про хід виборчого процесу в Пустомитівському районі – відсутня.

За коментарями звертайтеся:
Петро Чорній, довготерміновий спостерігач Громадянської мережі ОПОРА,
Офіс Громадянської мережі ОПОРА у Львові – 032 254 61 63.