Уточнення щодо публікації про зіпсовані бюлетені та заміну голови окружної виборчої комісії ТВО №124

Дата: 16.04.2019

У день виборів Президента України 31 березня, Громадянська мережа ОПОРА у Львові повідомила на своїй сторінці в Facebook про заміну голови окружної виборчої комісії №124 з центром у місті Сокаль. Заміну голови ОВК № 124 в ОПОРІ помилково пов’язали з відкриттям кримінального провадження за фактом псування 180 виборчих бюлетенів на дільниці №460635 у селі Якимів Кам’янка-Бузького району (частина Кам’янка-Бузького району входить до меж 124 ТВО з центром у Сокалі, інша – до ТВО № 119 – з центром у Бродах). У цьому селі члени комісії безпідставно проставили штамп “Вибув” навпроти прізвища кандидата у Президенти України Сергія Тарути.

Після детальнішого вивчення ситуації, представники ОПОРИ з’ясували, що село Якимів належить до округу №119, тож дільнична виборча комісія №460635 підпорядковується не ОВК №124, а ОВК №119. Оскільки між заміною голови комісії №124 та псуванням бюлетенів в селі Якимів не було зв’язку, повідомлення про заміну голови ОВК було видалено із Facebook сторінки організації.

Дещо пізніше з’ясувалося, що у селі Смиків Сокальського району, який входить до округу №124, поліція виявила 5 зіпсованих бюлетенів зі штампом “Вибув” навпроти прізвища кандидата Олександра Мороза. За фактом цього порушення кримінальне провадження не було відкрите. В уточненому повідомленні Громадянська мережа Опора у Львові інформувала про псування бюлетенів на виборчих дільницях у селі Смиків та Якимів, що належать до 124 та 119 округів відповідно, однак не повідомляла про заміну голови ОВК №124. Уточнений матеріал також був розісланий місцевим ЗМІ.

Громадянська мережа Опора у Львові просить вибачення за некоректну інтерпретацію виявлених фактів. Ми врахуємо цей досвід у подальшій діяльності.