Садовий вирішив відмовитись від участі у виборах через результати соцопитування

Дата: 01.03.2019

Кандидат у Президенти та чинний міський голова Львова Андрій Садовий вирішив відмовитися від участі у президентських виборах та підтримати Анатолія Гриценка. Про це Садовий заявив сьогодні на брифінгу в Києві. Як згодом написав політик на своїй сторінці у Facebook, таке рішення він прийняв на основі даних соцопитування.

Під час брифінгу кандидат на пост Президента Андрій Садовий зазначив: «Саме зараз ми маємо шанс обрати українського антикорупційного Президента. Тому я прийняв рішення. Я відкликаю свою кандидатуру на виборах Президента».

Він також розповів, що підтримуватиме кандидата на пост Президента Анатолія Гриценка. Садовий пояснив, що його підтримка не є безумовною, наголосивши, що наступного тижня укладе з Гриценком публічну угоду.

Фото зі сторінки Андрія Садового у Facebook

«Ми на початку наступного тижня підпишемо угоду. І там будуть дуже важливі принципи: принципи стосовно оборони нашої держави, боротьби з корупцією, окупованих територій, чистоти кадрової політики», —  пообіцяв Андрій Садовий.

Водночас, Садовий зазначив, що його рішення, можливо, стане сюрпризом для Гриценка, оскільки між ними не було жодних домовленостей про це. Лідер партії «Об’єднання «Самопоміч» також підтвердив намір своєї політичної сили брати участь у парламентських та місцевих виборах.

Невдовзі після брифінгу на сторінці Андрія Садового у Facebook з’явилася інформація, що зняти свою кандидатуру політик вирішив, проаналізувавши дані опитування компанії «Фама», оприлюднені сьогодні.

«Що стосується президентських перегонів то проаналізувавши дані опитування компанії «Фама» , які були оприлюднені сьогодні, я прийняв для себе наступне рішення: відкликати власну кандидатуру і підтримати кандидатуру Анатолія Гриценка на виборах президента України», —  йшлося у дописі на сторінці кандидата.

Згідно з цими даними ядро рейтингу Садового становить 2%, резерв рейтингу — 2,7%, потенціал рейтингу —  5,9%. Тоді як у Гриценка, усі показники приблизно вдвічі більші: 4,6%, 5,8%, 9,4% відповідно.

Представники Громадянської мережі ОПОРА поспілкувалися з головою Львівської обласної організації та членкинею політради «Об’єднання «Самопоміч» Парасковією Дворянин. Голова місцевого осередку «Самопомочі» розповіла: «Це рішення обговорювалось в межах політради та в межах осередків». Відповідаючи на запитання представників ОПОРИ, чи не пов’язана відмова кандидата від участі у виборах з можливим тиском чинної влади, Дворянин зазначила: «Хоч Андрій Іванович постійно перебуває під тиском влади, але це рішення виважене, проговорене і воно на користь держави».

Нагадаємо, 8 січня Центральна виборча комісія зареєструвала Андрія Садового кандидатом на пост Президента.

Також,  1 березня  кандидат в Президенти Дмитро Гнап так само заявив, що знімає свою кандидатуру на користь Гриценка.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Радь, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області

тел.:+38 098 765 86 22

e-mail: lviv@opora.org.ua