Сонце з присмаком кави: як у Львові проходили Дні сталої енергії

Дата: 08.06.2015

Вже вп’яте Львів проводить Дні сталої енергії. Цьогоріч, 4 червня, активісти ОПОРИ завітали до міста Лева, щоб взяти участь у запланованих заходах та переконатись у тому, що Дні енергії у Львові – це не лише подія, яка дозволяє привернути увагу мешканців до необхідності ощадливого ставлення до енергоресурсів, а й дізнатися конкретні поради щодо їх економії.

У рамках Днів енергії було проведено низку заходів для львів’ян та гостей міста. Так, на Площі Ринок поблизу приміщення Львівської міської ради, протягом дня демонстрували сонячний колектор, за допомогою якого всім бажаючим варили смачну й ароматну каву.

Перед входом до міськради демонструвався принцип роботи відновлювальних джерел енергії. Найбільш цікавим та захоплюючим дійством стала презентація велогенератора. Він слугує прикладом виробництва енергії в незвичний та простий спосіб. За його допомогою можна поєднати приємне з корисним: і спортом зайнятися, і телефон підзарядити. Кожен із величезним задоволенням зміг спробувати свої сили.

11211973_482066198609304_373804784_o
Поруч з вело генератором один з учасників Днів сталої енергії, юний новатор, який створив прилад для зарядки телефона енергією сонця, продемонстрував власний прилад. Хлопець зауважив, що річ дуже корисна та компактна, і змайструвати її зможе кожен.

У свою чергу, активісти ОПОРИ у центрі Львова та в Личаківському районі міста проводили інформаційні зустрічі з містянами в рамках акції «Збережи енергію у своєму місті», пояснюючи практичні способи економії води, газу, електроенергії та тепла у побуті. Окрім того, активісти розміщували на інформаційних дошках біля під’їздів львівських багатоповерхівок плакати, розроблені в межах проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», з порадами щодо заощадливого споживання ресурсів.

Цього ж дня було проведено соціологічне опитування мешканців Львова на Площі Ринок. У мережі facebook був чат «Енергоефективні запитання – поради», а на ТРК «Львівська хвиля» впродовж дня транслювалися рекомендації щодо енергозбереження.

Але й це ще не все. Малеча побачила виставу на базі модернізованих дитячих навчальних закладів №169 та №129. У денних таборах шкіл та садочків Львова пройшли вікторини, естафети, школярі малювали на асфальті та готували стінгазети,відвідували виховні години на тему енергозбереження.

У львівських комунальних підприємствах проходили Дні відкритих дверей. Енергоменеджери ЛКП проводили семінари з питань енергозбереження.

Під вечір відбувся велоквест. Також львів’яни змогли побачити на власні очі два екологічно чисті види транспорту: Львів зустрів пробіг електрокарів «Київ – Монако» та забіг електровелосипедів.

Начальник відділу енергоменеджменту управління економіки ЛМР Іванна Гаврилко зазначила: «Інформаційна робота для мешканців проводиться не лише у Дні енергії. Практично з жовтня місяця проходять семінари для жителів та енергоменеджерів Львова. Поступово рівень їхньої освіченості зростає. Планується також низка неформальних бесід, що дозволить більшою мірою інформувати населення».

Усі заходи у День енергії скеровані на підвищення поінформованості мешканців міста з питань ощадного та ефективного використання енергоресурсів. Львів’яни із задоволенням та цікавістю долучалися до заходів, і зі словами подяки наголошували на тому, що подібні заходи необхідно проводити частіше.

11296384_482066225275968_258525849_o