ОПОРА обговорила загрози використання адмінресурсу під час виборчого процесу із головою ЛОДА

Дата: 01.02.2019

30 січня в межах кампанії довготермінового спостереження за виборчим процесом на Львівщині спостерігачі ОПОРИ провели зустріч із головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою. Синютка повідомив, що не буде брати участі у передвиборчій кампанії Петра Порошенка, та як голова ЛОДА, намагатиметься запобігти застосуванню адмінресурсу на Львівщині.

Це одна з багатьох зустрічей з учасниками виборчого процесу, які проводить Громадянська мережа ОПОРА, здійснюючи моніторинг дотримання законності і принципів чесних виборів. У період спостереження за виборчою кампанією у представників ОПОРИ виникли запитання до очільника Львівської ОДА. Зокрема щодо його особистої ролі у виборчому процесі, оскільки раніше Синютка очолював місцевий осередок партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»; інформації, що керівниками штабів БПП «Солідарність» на Львівщині, можливо, є голови районних державних адміністрацій;  ймовірного зв’язку передвиборчої кампанії Петра Порошенка з ініційованими ним обговорень перспективного плану розвитку сіл на Львівщині.

Голова ЛОДА повідомив, що не буде брати участь у передвиборчій кампанії Петра Порошенка. «Я не планую брати участь безпосередньо у кампанії, а свої обов’язки зосереджу в обласній адміністрації», —  заявив Синютка, додавши, що у неробочий час, як приватна особа, підтримуватиме потенційного кандидата на пост Президента Петра Порошенка.

Олег Синютка спростував інформацію, яку раніше спостерігачам ОПОРИ повідомляли представники інших політичних сил, що голови і заступники районних державних адміністрацій Львівської області очолюватимуть районні штаби Петра Порошенка. «Жоден голова районної державної адміністрації не є керівником  виборчого штабу Петра Порошенка. Мені здається, що ніхто з заступників теж не є. Але якщо виявиться, що хтось із заступників очолює штаб, він 100% піде у відпустку», —  зазначив голова ЛОДА.

Оскільки спостерігачам ОПОРИ незадовго до виборів в об’єднані територіальні громади (23 грудня) представники кількох політичних партій повідомляли про ймовірний вплив на працівників освітньої та медичної сфери шляхом телефонних дзвінків із департаментів ЛОДА, опорівці вирішили поцікавитись позицією Олега Синютки щодо таких випадків. Синютка запевнив, що у разі виявлення таких випадків, особи, котрі вдавались до подібного впливу, будуть звільнені.

Щодо обговорень плану перспективного розвитку сіл на Львівщині, про які раніше повідомляла ОПОРА, голова ЛОДА переконував, що мета цих заходів є «господарчою, а не політичною». Проведення цієї масштабної кампанії у період виборчого процесу, як він запевнив, не переслідує агітаційної мети. «Я думаю, що на цих зустрічах нереальна агітація. Бо 100% туди прийдуть представники політсил, які там є, і вони будуть говорити «ми не для цього тут зібрались» або самі будуть старатись сказати щось добре чи погане в сторону когось», — сказав Синютка.

Олег Синютка також не вбачає проблеми у тому, що напрями державної політики, яку проводить Президент України, співпадають із основними гаслами передвиборчої кампанії потенційного кандидата Петра Порошенка. Зокрема це стосується питання вступу України до НАТО і ЄС. Кампанію збору підписів за ці ініціативи протягом січня активно проводить штаб Блоку Петра Порошенка. «Я сподіваюсь, ці речі через тиждень-два будуть у Конституції України — заявив Синютка, трохи згодом додавши: Можна це розцінювати, як вдалий хід, але я це розцінюю як закріплення певних переконань цієї влади.

Громадянська мережа ОПОРА й надалі проводитиме зустрічі з суб’єктами виборчого процесу, представниками влади та правоохоронних органів у Львівській області задля виявлення загроз виборчому процесу.

 

За коментарями звертайтесь:

Тарас Радь, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Львівській області

тел.:+38 098 765 86 22

e-mail: lviv@opora.org.ua