Спостерігачів ОПОРИ не впустили на ранкові засідання дільничних комісій

Дата: 28.10.2012

Вранці 28 жовтня двоє спостерігачів від Громадянської мережі ОПОРА прибули на виборчу дільницю у село Смереківка Перемишлянського району Львівщини, проте голова комісії не впустила їх у приміщення. На початку засідання комісія проголосувала, що усі суб’єкти виборчого права та журналісти, які не з’явилися до цього часу на дільницю, не можуть брати участі у вранішньому засіданні. Жінка мотивувала своє рішення просто: «Ми завжди так робили і зараз робити будемо». Посилання на Закон голову комісії Гунь Ніну Дмитрівну не переконали і спостерігачі змогли потрапити на дільницю лише о 8 годині.

Така ж ситуація зафіксована у дільниці в селі Конів Старосамбірського району Львівщини. Прибувши до дільниці, спостерігачі виявили, що вона зачинена й впускати члени комісії нікого не збираються. Так, о 7:13 голова комісії одноосібно прийняла рішення, що усіх інших суб’єктів, які не прибули до цього часу на дільницю, вона впускати не буде. Спостерігачі ОПОРИ, аби відстояти своє право перебувати на вранішньому засіданні, почали стукати у двері. Не дочекавшись відповіді – у вікно, в результати чого воно тріснуло. Наразі спостерігачі ОПОРИ на місці складають акт про перешкоджання роботі офіційних спостерігачів.

Громадянська мережа ОПОРА компенсує дільниці тріснуте вікно. Проте попереджаємо, що у статті 34 ЗУ «Про вибори народних депутатів» йдеться:

«На засіданнях окружної чи дільничної виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні підсумків голосування, на виборчій дільниці в день голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише такі особи:

1) члени виборчих комісій вищого рівня;

2) кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій (не більше однієї особи від однієї партії, одного кандидата);

3) офіційні спостерігачі від партії, яка висунула кандидатів у депутати у загальнодержавному округу, від кандидата у депутати в одномандатному окрузі або від громадської організації (не більше однієї особи від однієї партії, одного кандидата, однієї громадської організації);

4) офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій;

5) представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації)»
Детальніше:
Андрій Дутчак,
Координатор спостереження за парламентськими виборами у Львівській області
063 628 68 44.