Старосамбірська РВК відмовила партії у реєстрації через недотримання гендерної квоти

Дата: 02.10.2015

За повідомленням спостерігачів ОПОРИ, Старосамібрська районна виборча комісія відмовила у реєстрації місцевому осередку політичної партії «Наш край». Причиною стало недотримання партією гендерної квоти.

Список політичної партії до Старосамбірської районної ради налічує 15 кандидатів і всі вони є представниками чоловічої статі. Районна виборча комісія, керуючись статтею 4 ЗУ «Про місцеві вибори» вирішила відмовити у реєстрації такого списку, адже не дотримано норми про те, що щонайменше 30% від загальної кількості кандидатів у списку повинні бути представниками іншої статті.

Нагадаємо також, що 23 вересня Центральна виборча комісія прийняла постанову №362 , якою де факто нівелює гендерну квоту, передбачену Законом. У своєму роз’ясненні, ЦВК визначає, що недотримання квоти не є підставою для відмови в реєстрації кандидатів в депутати. Два суди, до яких зверталися представники різних політичних партій для оскарження рішення ЦВК, винесли протилежні рішення. Таким чином, комісії ще більше заплуталися у реалізації цієї норми.