Суд відмовив «Громадянській позиції» у задоволенні позову проти Яворівської міської комісії

Дата: 08.10.2015

1 жовтня 2015 року Яворівська міська виборча комісія прийняла рішенням про відмову у реєстрації кандидатів у депутати Яворівської міської ради від місцевої організації політичної партії «Громадянська позиція».

Згідно з постановою комісії №9 від 1 жовтня 2015 року (на фото) підставою у відмові було невиконання партією «підпункту другого пункту першого статті 46 Закону України «Про місцеві вибори» (відсутність передбачених цим Законом документів для реєстрації особи кандидатом) у зв’язку з порушенням пункту четвертого статті 41 (представник місцевої організації партії, уповноважений на підставі довіреності від місцевої організації партії, подає для реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі документи), пункту четвертого статті 37 (рішення зборів про висунення кандидатів у депутати від місцевої організації партії підписується керівником місцевої організації партії та скріплюється печаткою цієї місцевої організації партії), пункту першого статті 38 (перелік документів, які надаються для реєстрації кандидатів у депутати) вказаного закону».

images-Lviv_09-500x375

Суть відмови у реєстрації полягає у підписанні заяви про реєстрацію кандидатів у депутати та засвідчення її печаткою не головою Яворівської міської організації партії «Громадянська позиція», а головою Яворівської районної організації партії, яка мала довіреність на подачу документи лише до Яворівської районної виборчої комісії. Ця обставина була потрактована Яворівською міською виборчою комісією як завірений документ неналежною особою, що в свою чергу було сприйнято нею як «відсутність передбачених цим Законом документів для реєстрації особи кандидатом» (п.2 ч.1 ст.46). На цій підставі комісією було прийнято рішення про відмову у реєстрації місцевій організації політичної партії «Громадянська позиція».

Місцева організація партії «Громадянська позиція» оскаржила рішення Яворівської міської виборчої комісії до Львівського окружного адміністративного суду з проханням визнати його нечинним і скасувати частину другу постанови №9 комісії з посиланням на частину 12 статті 41 (помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати), на тій підставі, що їй не було надано можливості на виправлення помилок.

За повідомленням спостерігача ОПОРИ Тараса Радя, 7 жовтня 2015 р. суд виніс рішення по справі на користь Яворівської міської виборчої комісії, визнавши позов «Громадянської позиції» безпідставним та таким, який не підлягає задоволенню. “Таким чином, факт завірення заяви головою Яворівської районної організації партії було розглянуто судом не як помилку чи неточність, а як факт відсутності необхідного документа, що входить до вичерпного переліку підстав для відмови у реєстрації”, – розповідає спостерігач.

images-P1010015-500x666

 

images-P1010016-500x666

Наразі місцева організація політичної партії «Громадянська позиція» розглядає можливість подальшого оскарження цього рішення.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, довготерміновий спостерігач ОПОРИ
Офіс Громадянської мережі ОПОРА у Львові – 032 254 61 63.
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.