Тестування з іноземної мови 2011: нижча явка, легші тести

Дата: 06.06.2011

Сьогодні випускники шкіл складали тест з іноземної мови. Нагадаємо, що минулого року саме складність тестів з англійської мови змусила абітурієнтів Дрогобича вийти на вулиці та вимагати перегляду тестових завдань. Тому, цього року увага до тестувань з іноземної мови була особливо пильною.

Загалом складати тести з іноземної мови – англійської, французької, німецької та іспанської – зголосилося 5935 абітурієнтів. Проте, на тестування з’явилися не всі, а лише 5284 випускники. Таким чином, явка учасників ЗНО на англійську мову у Львівській області помітно знизилася – сьогодні вона склала 89,03%, а 2 та 3 червня, коли вступники здавали українську мову та літературу, – 92,16% й 92,83% відповідно. Так, у СШ №13 проігнорували тестування 39 абітурієнтів, у СШ №9 – 34, СШ №65 – 40. Такі показники явки можна пояснити тим, що іноземна мова не є обов’язковим предметом для вступу у більшість навчальних закладів, як до прикладу у випадку з українською мовою і літературою. Окрім цього, багато університетів пропонують здавати абітурієнтам для вступу сертифікат з предмету на вибір (математика чи англійська – економічні спеціальності, англійська чи історія – юридичні). Тому учасники обирали кілька предметів, а вже потім вирішували, з якого проходити тестування.

Щодо складності завдань, то як відзначають самі вступники, вони не були занадто важкими. У порівнянні з минулорічними тестами, ЗНО-2011 орієнтувалося на учня середнього рівня спеціалізованої середньої школи. Тестовий зошит традиційно складався з двох частин – «Читання» (6 завдань) та «Письмо» (1 завдання) . У частині «Письмо» абітурієнти повинні були написати листа до свого товариша та запросити його у подорож Україною.

Позитивним фактом є те, що спостерігачі від ОПОРИ не зафіксували випадків недопуску абітурієнтів до пунктів тестування через брак сертифіката чи паспорта. Очевидно, ті учасники, які з’явилися на попереднє тестування без відповідних документів, добре засвоїли урок.

Контактна особа:
Ольга Стрелюк, координатор кампанії громадського спостереження за ЗНО-2011, Громадянська мережа ОПОРА
тел.: 254 61 63, 063 628 68 36.