У Львові ХДС роздавав гречку, олію та цукор

Дата: 19.10.2010

Довготерміновий спостерігач за виборами від Громадянської мережі ОПОРА у Львові зафіксував випадок непрямого підкупу виборців.

Партія «Християнсько-демократичний союз», яка цього року балотується до Львівської міської ради, вирішила допомогти своїм виборцям харчами. Роздача пакетів з продуктами – кілограм гречки та цукру, літр олії та пачка вафель – відбувалася у ресторані готелю «Супутник».

При вході до ресторану виборців зустрічали двоє молодиків, які запитували в них адресу проживання та звіряли її із адресами відповідного виборчого округу. Якщо дані співпадали, громадян пропускали до фойє, де за спеціальним столиком представники партії перевіряли у виборців паспортні дані, зокрема відмітку про місце проживання.

Пройшовши процес перевірки, мешканців мікрорайону отримували пакет з харчами, церковний календар на 2011 рік і передвиборчу програму ХДС. До речі, станом на 13:00, детальний список адрес, мешканці яких можуть отримати допомогу був розміщений на рецепції при головному вході до готелю «Супутник». Як повідомив охоронець при вході – продукти на сьогодні закінчились, але через день-два «буде новий завіз».

Цікавим збігом обставин є те, що депутат ЛМР пані Лариса Малех, яка з 2005 року є членом ХДС та балотується до міськради під №2 у партійному списку, є головою ВАТ «Туристична фірма «Львів-Супутник» (офіційна назва готелю «Супутник»). Окрім цього, пані Малех кандидатується у окрузі № 35, межі якого співпадають із тими вулицями, мешканці яких отримали подарунки від партії.

Громадянська мережа ОПОРА розцінює такі факти як спробу непрямого підкупу виборців та в разі повторення «благочинної акції» направить скаргу до відповідної територіальної виборчої комісії.

Контактна особа: Андрій Дутчак, координатор спостереження за виборами у Львівській області, – 063 628 68 44.