У Львові обговорили результати розслідування кримінальних проваджень щодо злочинів на виборах-2015

Дата: 18.11.2016

Серед 6 розпочатих кримінальних проваджень y Львівській області лише одне провадження  було передано до суду з обвинувальним актом. На даний час у справі винесено вирок за ч. 2 статті 158-1 КК України – незаконне надання виборчого бюлетеня членом комісії. Про це повідомила юрист Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба.

lviv vyborchi zlochyny

Під час заходу Ольга Коцюруба презентувала загальнонаціональний звіт та спеціальний регіональний огляд результативності розслідування виборчих злочинів. «Станом на 21 жовтня 2016 року слідчими було прийнято рішення закрити майже 74% кримінальних проваджень, розпочатих на чергових місцевих виборах в Україні. З 442 кримінальних проваджень 311 було закрито, 66 завершилися направленням до суду обвинувальних актів, таким чином 45 досі розслідуються», – розповідає Ольга Коцюруба.

«Ця статистика дуже потрібна для реагування на неї шляхом удосконалення законодавства – комплексно матеріального і процесуального, а також організації роботи правоохоронних органів у цій категорії кримінальних проваджень», – коментує Оксана Калужна, доцент кафедри кримінального процесу і криміналістики ЛНУ імені Івана Франка.

У Львівській області до правоохоронних органів під час проведення місцевих виборів у 2015 році надійшло 196 заяв та повідомлень про правопорушення та інші події, пов’язані з виборчим процесом, зареєстровані в Журналі єдиного обліку. За 5 фактами складено протоколи про адміністративні правопорушення, які скеровані в суди для притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення, що стосуються чергових місцевих виборів 2015 року у Львівській області, 153 звернення розглянуто у порядку передбаченому Законом України “Про звернення громадян”.

Всього розпочато 6 кримінальних проваджень, лише одне провадження  було передано до суду з обвинувальним актом. На даний час у справі винесено вирок за ч. 2 статті 158-1 КК України – незаконне надання виборчого бюлетеня членом комісії. Представники Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Львівській області, коментуючи провадження, скаржилися на брак професійної підготовки слідчих, які займаються в тому числі і виборчими злочинами.

За коментарями звертайтеся:
Ольга Коцюруба, Львівське представництво Громадянської мережі ОПОРА:
тел. 032 254 61 63
lviv@opora.org.ua