У Львові провели нараду щодо дотримання прав суб’єктів виборчого процесу

Дата: 24.03.2019

У Львові відбулась нарада представників органів публічної влади, правоохоронних органів та громадськості щодо дотримання виборчого законодавства та забезпечення прав суб’єктів виборчого процесу. Нараду ініціювали представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини

22 березня у Львові за ініціативи представників Уповноваженого Верховної Ради з прав людини провели робочу нараду щодо дотримання виборчого законодавства та забезпечення прав усіх суб’єктів виборчого процесу під час виборів Президента України 2019. У нараді взяли участь представниця Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у західних областях Світлана Семчишин, представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Львові Руслан Клапчук, громадська омбудсменка Громадянської мережі ОПОРА із захисту виборчих прав у Львівській області Ярина Гаєцька-Колотило, а також керівництво місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, представники Державного реєстру виборців, Державної міграційної служби, Національної поліції, Прокуратури, Служби безпеки України у Львові.

Нарада мала на меті об’єднати зусилля влади, правоохоронних органів та громадськості задля захисту виборчих прав та свобод громадян. Учасники заходу обговорили стан готовності організацій та установ, які вони представляють, до проведення виборів 31 березня 2019 року. Крім того, розглянули питання щодо реагування на порушення виборчих прав громадян тощо. Окремо обговорювався механізм координації дій органів виконавчої влади,  органів місцевого самоврядування, правоохоронців та громадських організацій у попередженні виборчих правопорушень.

Омбудсменка із захисту виборчих прав ОПОРИ у Львівській області Ярина Гаєцька-Колотило відзначає готовність усіх сторін, що взяли участь в обговоренні співпрацювати задля оперативного реагування на будь-які правопорушення і загрози.

«Усі сторони розуміють важливість цих виборів, розуміють  наскільки їх власна роль та місія важливі. Учасники наради виявили політичну волю реагувати на виборчі порушення», — підсумовує Ярина Гаєцька-Колотило результати наради. Виборча омбудсменка додає: «У процесі обговорення учасники погоджувались, що Львівська область є більш-менш спокійною, якщо говорити про кількість та суспільну небезпеку виборчих правопорушень. Але тим не менше, усі розуміють, що ближче до дня голосування цих порушень буде значно більше, тому важливо знати, як ми можемо спільно реагувати на них» .

Серед основних проблем, з якими доведеться зустрітись у день виборів, експертка виокремлює видачу бюлетенів виборцям без паспортів; надання можливості громадянам проголосувати замість інших виборців, інші правопорушення відомі з попередніх років.

Нагадаємо, від початку виборчої кампанії Громадянська мережа ОПОРА проводить зустрічі з учасниками та суб’єктами виборчого процесу  задля дотримання виборчого законодавства та основних принципів виборчого права. Зокрема у Львові ОПОРА провела ряд робочих зустрічей з головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою, керівництвом Національної поліції та Прокуратури у Львівській області, керівництвом Державного реєстру виборців, представниками штабів кандидатів на пост Президента та спостерігачами за виборчим процесом від низки міжнародних організацій, що здійснюють спостереження за виборами в Україні.