У семи виборчих округах Львівщини від Голосу кандитуватимуть представники Української Галицької Партії

Дата: 07.06.2019

Представники Громадянської мережі ОПОРИ у Львові відвідали з’їзд Української Галицької Партії, де приймалося рішення про участь УГП у виборах до Верховної Ради України. Оскільки рейтинг партії на всеукраїнському рівні низький і вона не зможе подолати п’ятивідсоткового бар’єру, що гарантує місця у парламенті, було прийняте рішення про стратегічну співпрацю з партією «Голос» Святослава Вакарчука.

За даними групи «Рейтинг» новостворену партію «Голос» підтримує 5,6 % виборців, які визначилися і мають намір голосувати. Однак, оскільки партія розпочала діяльність менше місяця тому – вона ще не має своїх представництв у регіонах країни, а відтак заручається підтримкою різних середовищ, які зможуть координувати виборчий процес на місцях. На Львівщині та Тернопільщині, наприклад, «Голос» представлятимуть команди УГП.      

Юлія Гвоздович, чинна депутатка Львівської міської ради, та Роман Лозинський, голова політради Української Галицької Партії мають увійти до прохідної частини списку партії «Голос». Також на з’їзді назвали членів та представників УГП, яких буде висунуто від Голосу в мажоритарних округах Львівщини:

  • 115 округ (Сихівський район, частина Личаківського району міста Львова) – Наталія Піпа;
  • 117 округ (Галицький, Франківський райони, частина Шевченківського району міста Львова) – підприємець Ярослав Рущишин;
  • 118 округ (частина Личаківського, Шевченківського районів міста Львова, Пустомитівський район) – Галина Васильченко;
  • 119 округ (Бродівський, Буський, Радехівський райони, частина Кам’янка-Бузького району) – Олег Шиба;
  • 120 округ (Городоцький, Мостиський райони, частина Самбірського району) – Тарас Єлейко (ГО «Люди країни»);
  • 122 округ (Жовківський, Яворівський райони) – Віталій Андрейко;
  • 123 округ (місто Новий Розділ, Золочівський, Миколаївський, Перемишлянський райони) – Тарас Чолій.

На Франківщині у мажоритарному окрузі № 88 від партії «Голос» кандитуватиме представник «УГП» Іван Вережак, на Тернопільщині – Алла Квач (167) та Олег Вітвіцький (166).

Щоб стати кандидатами у депутати від партії «Голос» партійці «УГП» напишуть заяви про вихід з партії, однак до «Голосу» вступати не збираються, адже відповідно до чинного законодавства можуть бути безпартійними. «Українська Галицька Партія» залишатиметься самостійною партією і надалі.

Остаточне затвердження виборчого списку партії «Голос» та її кандидатів у мажоритарних виборчих округах відбудеться на з’їзді у Києві, що заплановано на 8 червня.