Відтепер патрульна поліція фіксуватиме порушення правил агітації під час виборчого процесу

Дата: 17.10.2018

Сьогодні, 17 жовтня, в рамках співпраці Громадянської мережі ОПОРА з Управлінням патрульної поліції Львівської області представники організації Ольга Коцюруба та Наталія Матківська провели тренінг для патрульних на тему «Способи реагування на порушення правил передвиборної агітації». Поліцейські ознайомилися з принципами виборчого законодавства, вимогами Закону України «Про вибори Президента України» в частині здійснення агітації та типами виборчих порушень.

“Передвиборна кампанія в Україні де-факто стартувала, підтвердженням цього є різного типу політична реклама, яка спонукає виборців голосувати чи не голосувати за певного ймовірного кандидата. В попередні роки наші спостерігачі зафіксували найбільшу кількість порушень, що стосуються правил ведення передвиборної агітації. На жаль, далеко не в усіх випадках порушники були притягнуті до відповідальності. Для того, щоб ефективно протидіяти таким порушенням та сприяти притягненню винних до відповідальності, необхідна комплексна співпраця з правоохоронними органами”, – пояснила мету співпраці з патрульною поліцією радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба. 

Під час тренінгу учасники обговорили зміст адміністративних правопорушень, на які можуть реагувати представники патрульної поліції. Також присутні розглянули реальні приклади порушень передвиборної агітації та попрактикувалися у складенні адмінпротоколів.

Дякуємо представникам поліції за участь у тренінгу та активну дискусію щодо методів превенції та реагування на виборчі порушення, а також за пропозиції щодо удосконалення законодавства. Зі свого боку ОПОРА сподівається на продовження співпраці та проведення наступних тренінгів  щодо запобігання виборчим порушенням та ефективного реагування на них.

Нагадаємо, що Громадянська мережа ОПОРА разом з іншими представниками громадськості є учасником робочої групи з питань виборів, яка створена під час зустрічей громадянського суспільства та Національної Поліції, організованих EUAM UKRAINE.