Вісім виборчих дільниць у 115 окрузі ризикують не провести вибори

Дата: 28.10.2012

На виборчих дільницях №461947, №461925 та ще шістьох зі 115 округу члени комісії неправильно проставили штамп «Вибув» навпроти політичної партії «Собор». Замість того, щоб проставити штампи в у полі, де виборець повинен ставити «галочку», члени комісії проштампували бюлетені біля назви політичної партії.

Ще напередодні дня голосування про це повідомили окружну комісію. Та, у свою чергу, зв’язалась з ЦВК. Представники Центральної виборчої комісії дали вказівку додруковувати бюлетені. Проте, вранці, 28 жовтня, побоюючись ризику невчасного відкриття зазначених дільниць, ЦВК дає доволі суперечливу вказівку — розпочинати голосування на наявних бюлетенях і очікувати, коли привезуть нові. Опісля, виборці повинні продовжувати голосувати на нових бюлетенях. Наразі, як повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, члени ДВК додатково інформують виборців про те, що партія «Собор» вибула.

До такого рішення ЦВК є кілька суттєвих зауважень. Зокрема, яким чином рахуватимуть бюлетені, на яких неправильно проставлений штамп «Вибув», адже, при наявності більше 10% таких бюлетенів на дільниці вибори можна визнати недійсними.

Детальніше:
Андрій Дутчак,
Координатор спостереження за парламентськими виборами у Львівській області
063 628 68 44.