Кандидат у народні депутати у 119 виборчому окрузі (центр – м. Броди) Сергій Сенчук планує розповсюдити серед школярів спеціальні щоденники з порадами медиків. Окрім цього, Сенчук обіцяє забезпечити дітей необхідними медичними оглядами та консультаціями лікарів.
Весною на теренах Радехівського, Бродівського, Кам’янко-Бузького і Буського районів стартував соціально-медичний проект «Здоров’я школяра». Основна мета проекту – дослідити стан здоров’я школярів 1-11 класів та надати медичну допомогу дітям, які її потребують.
Так, на першому етапі проекту було проведено анкетування мешканців з цих чотирьох районів, які входять до ВО №119. Пізніше анкети з запитаннями, на які відповіли батьки разом зі своїми дітьми були опрацьовані працівниками кафедри педіатрії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. «За результатами опитування виявилося, що від двох до трьох тисяч школярів з кожного району потребують фахового медичного обстеження, консультації профільного спеціаліста або профілактичних порад», – читаємо у випуску Радехівської районної газети «Народна справа». Цієї осені діти-учасники проекту отримають необхідні медичні консультації та пройдуть обстеження.
В межах проекту до 1 вересня дітям роздадуть щоденники (бл. 25 тисяч). На їхніх сторінках, за повідомленням у буській районній газеті «Воля народу» від 9 серпня, будуть розміщені поради від медиків. Окрім того, кожен щоденник міститиме поліс страхування від нещасних випадків та інших хвороб на суму 2 тисячі грн.
Стосунок до соціально-медичного проекту має Сенчук Сергій Степанович, депутат Львівської обласної ради, президент Благодійного фонду «Крила Надії». Він же – кандидат у народні депутати від 119 округу, що об’єднує територію проекту «Здоров’я школяра». Хоча Сенчук у ЗМІ згадується лише як «один з авторів проекту», проте поруч з ним інші автори не зазначаються взагалі. Підтвердження причетності кандидата до соціальної кампанії знаходимо і на його персональній сторінці в мережі Інтернет.
Все, що стосується здоров’я і майбутнього дітей викликає у виборців лише позитивні емоції і схвалення, проте не слід забувати й про інший бік медалі. Зокрема, заповнення анкет у контексті виборчої кампанії спостерігачі трактують як один з методів отримання інформації про електорат, а розповсюдження щоденників та страхових полісів можна розглядати як непрямий підкуп виборців. До слова, офіційні джерела фінансування соціально-медичного проекту наразі невідомі.
Іван Шегда, Громадський спостерігач за парламентськими виборами у ВО №119.
Андрій Дутчак, Координатор спостереження за парламентськими виборами у Львівській області (063 628 68 44).