Заява мережі «ОПОРА» в Трускавці стосовно пам’ятника Івану Франку

Дата: 05.09.2012

Як відомо, в ніч з 19 на 20 серпня в нашому місті стався безпрецедентний випадок – Трускавець залишився без пам’ятника Івану Франку. Нас обурює факт того, що спочатку працівники міліції заявляли, що «пам’ятник впав сам по собі». Нас обурює факт того, що місцева влада киває на провладну партію нашої країни. “Опора” є позапартійною громадською організацією, ми не симпатизуємо жодній політичній силі.

Проте, ми добре знаємо, що на ділянку, де знаходиться бюст Івана Франка, поклав око власник суміжної ділянки Гулієв Імангулу, який багаторазово навідувався до міського голови, нам відомо, що міська рада готувалася до відчуження ділянки, провівши містобудівну раду з її рішенням перенести пам’ятник І. Франку в інше місце.

В цій ситуації ми не бачимо жодного політичного задуму. «Падіння» погруддя – вандалізм, це наруга над Франком, це наруга над трускавчанами, це наруга над совістю. Що стосується заяви трускавецької влади, що постамент знищили антиукраїнські сили, вважаємо саму місцеву владу – антиукраїнською. Як відомо, ініціатором встановлення пам’ятника Степану Бандері, який стоїть в центрі міста без ніг, є наш міський голова Р.Козир. А як назвати нещодавнє необґрунтоване підняття тарифів? Це теж робота антиукраїнських сил?

Подія, яка сталася з пам’ятником Івану Франку, ще більше загострює ситуацію в місті. Закликаємо владу негайно поновити бюст Івану Франку. Вимагаємо від керівництва трускавецької міліції знайти і покарати зловмисників. Трускавчани повинні знати, хто є замовником знищення пам’ятника.

Це наш Франко, це наша земля, це наше місто.
ГМ «ОПОРА» в м. Трускавець