Бути наполегливими: у Львові поділилися порадами про співпрацю з місцевими депутатами

Дата: 10.06.2024

8 червня у Львові відбувся тренінг для молоді “Майстерня помічника депутата міської ради”. Навчання відбулось в рамках ініціативи “Молодь у місцевому самоврядуванні” з метою підвищення рівня знань та компетенцій у молоді щодо діяльності місцевих депутатів.

Захід організовавно львівським осередком Громадянської мережі “ОПОРА” у партнерстві з громадською організацією “Плато” у межах громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад”. Участь у навчанні взяли представники учнівської, студентської молоді, громадських організацій.

Під час тренінгу учасники познайомилися з організацією роботи депутатів міської ради та дізналися багато цікавих інсайдів від запрошеної гості тренінгу – депутатки Львівської міської ради, заступниці голови комісії екології, природокористування та енергозбереження Марія Чижишин.

Найбільше  під час “години запитань” молодь цікавилася у депутатів, як саме вони набирають команду помічників, якими є реалії такого волонтерства, які насправді обов’язки у помічників депутата.

“Бажаю вам знайти “свого” депутата, з яким буде комфортно співпрацювати, обговорювати питання, які  турбують. Пробуйте різні формати діалогу. Але також хочу закликати – будьте наполегливі, настирні. Для того, щоб вас почули – недостатньо звернутися один раз і просто чекати” – наголосила обраниця.

У межах тренінгу учасники отримали можливість попрацювати з реальними кейсами, щоб розвинути вміння і навички з вирішення нестандартних ситуацій, що можуть виникнути під час співпраці з депутатами. З огляду на те, що захід проводився у просторі міського садівництва та городництва “Розсадник, орієнтованому на екопросвітництво, кожна з проблемних ситуацій була пов’язана із довкіллєвими викликами, що постали перед Львівською громадою.

Організаторка події, представниця львівського осередку ОПОРИ Анжеліка Зозуля наголосила: “На шляху до співпраці молодь-депутат має бути бажання вирішити актуальну проблему, допомогти своїй громаді. Радіємо, що у межах цього тренінгу нам вдалося підвищити компетенції молоді у тому як будувати містки співпраці з обранцями, а також насичувати цю співпрацю змістом, зокрема дружніми до довкілля ініціативами, яким за умов воєнного часу так бракує уваги депутатського корпусу”.

Крім Львова, тренінги для молодих людей “Майстерня помічника депутата міської ради” проходять в 15 містах-обласних центрах: Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Кропивницький, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Рівне, Суми, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.

За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»