Просто про демократію: у Львові провели вікторину для школярів

Дата: 31.05.2024

 30 травня у Львові відбувся 2-й етап інтелектуальних ігор щодо місцевої представницької демократії. Квіз організований всеукраїнською громадською кампанією «Атестація депутатів місцевих рад» в межах ініціативи «Молодь у місцевому самоврядуванні» з метою заохочення молоді до отримання нових знань та навичок про місцеву політику.

Участь у квізі взяли учні старших класів ліцею “Інтелект” Львівської міської ради, а місцем проведення заходу став громадський простір «Розсадник». Захід складався із кількох частин та був орієнтований на те, щоб познайомити школярів із демократичними практиками та особливостями діяльності місцевих депутатів. Подія стала гарним майданчиком для поєднання гри  з легкими обговореннями на складні теми.

 «Дорослі передали молоді численну кількість стереотипів про депутатів, які нібито крадуть кошти з бюджету і нічого не роблять, про те, що важко на щось змістовно вплинути і достукатися до істини. Під час наших просвітницьких заходів ми намагаємося змінити це ставлення, знайомимо учасників із матеріалами кампанії «Атестація депутатів місцевих рад», розповідаємо про громадський моніторинг та інші можливості знати більше, а також бути почутими» наголошує на актуальності теми організаторка події, представниця львівського осередку «ОПОРИ» Анжеліка Зозуля. 

Квіз мав змагальницький характер – команда переможців визначилася у додатковому турі запитань та була заохочена тематичними подарунками. Окрім цього для учасників організували пізнавальну екскурсію простором «Розсадник», волонтерська спільнота якого є добрим прикладом єднання заради спільнотворення та адвокації зелених питань на порядку денному громади.

Аналогічні інтелектуальні ігри “Демократичні практики та діяльність місцевих депутатів” проходять ще у 15 містах-обласних центрах: Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Кропивницький, Луцьк, Миколаїв, Одеса, Рівне, Суми, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.

За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»