Нардепи «Самопомочі» проводили зустрічі з медиками та освітянами на Львівщині у робочий час

Дата: 27.01.2019

23-24 січня депутати Верховної Ради України від «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко, Роман Семенуха, Ігор Діденко, а також віце-спікер Парламенту Оксана Сироїд відвідали Львівщину та провели низку зустрічей з освітянами, медиками та іншими категоріями виборців. Зустрічі з педагогами та працівниками лікарень проводились у їхній робочий час. Під час деяких із цих заходів, народні обранці робили заяви, що можуть мати ознаки прихованої агітації.

23 січня Ігор Діденко та Роман Семенуха зустрілися з педагогами та батьківським колективом Ліцею імені Пулюя у Львові. Народні депутати розпитували вчителів та батьків про проблеми освітньої галузі, цікавилися ефективністю підходу “гроші за учнем”, а також не оминули теми прийдешніх виборів. «Ви обов’язково маєте піти проголосувати. І про це має знати вся країна. Дуже просто скажу, дніпропетровські були, донецькі були, вінницькі є, точно львівські гіршими не будуть», — сказав Роман Семенуха наприкінці зустрічі. На заході також був присутній депутат Львівської міської ради Андрій Шевців.

Фото зі сторінки «Об’єднання «Самопоміч —  Львівщина» у Facebook

У той самий день Ігор Діденко долучився до нагородження учнів, які перемогли у всеукраїнському конкурсі, що мав на меті популяризувати безпеку на дорозі, у Львівській Загальноосвітній школі №100.

24 січня депутатка Ірина Сисоєнко взяла участь у заходах для медпрацівників в Львівському обласному Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Львівській міській дитячій клінічній лікарні, а також поспілкувалась із колективами  8-ї комунальної клінічної лікарні та 1-ї міської лікарні імені Князя Лева. Інформацію про візити депутатки у медичні заклади Львова оприлюднили на сторінці «Об’єднання «Самопоміч —  Львівщина» у Facebook. Судячи з часу, коли були оприлюднені ці публікації, зустрічі з медичними працівниками проводились у робочий час. Чи вдавалася нардеп Сисоєнко до агітації за кандидата на пост Президента Андрія Садового, який є лідером «Об’єднання «Самопоміч», невідомо. Однак, допис про відвідини 8-ї та 1-ї лікарень був доповнений хештегами із гаслами, які використовує у своїй передвиборчій кампанії Садовий: «наступ» та «саме зараз».

Про неефективність роботи чинної влади говорила у  місті Кам’янка-Бузька віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд, де провела зустріч з освітянами, військовими, медиками, духовенством.

Того ж дня, депутати Роман Семенуха та Ігор Діденко на запрошення міського голови Яворова Павла Бакунця, який на місцевих виборах 2015 року був висуванцем «Об’єднання «Самопоміч», зустрілися з мешканцями міста. Під час заходу народні обранці критикували чинну владу та робили заяви, що могли мали ознаки прихованої агітації за кандидата в Президенти висунутого «Об‘єднанням «Самопоміч». Зокрема  Ігор Діденко зазначив: «На виборах Президента голосуйте за того, хто вам пасує. Тому що змінити країну можливо, маючи дві сили: президентська і парламентська… Вірте своєму серцю, серце завжди підкаже». Депутати відповідали на питання громадян, частина з яких стосувалася президентських виборів, однак до відкритої агітації не вдавалися.

В межах візиту до Львова Роман Семенуха та Ігор Діденко також зустрілись з працівниками комунальних підприємств «Львівводоканал», «Теплокомуненерго», відвідали львівські ІТ-компанії SoftServe та Mita Technik, поспілкувались з середовищем львівських урбаністів та проектантів.

Більшість зустрічей народних депутатів з освітянами та медичними працівниками Львівщини проходили у їхній робочий час. Очільниця Львівської обласної організації Об’єднання «Самопоміч» Парасковія Дворянин прокоментувала візити народних депутатів: «Якщо, наприклад, Роман Семенуха є довіреною особою кандидата в Президенти України, кандидат зареєстрований, зараз виборча компанія, природно, що Роман Семенуха чи Ірина Сисоєнко агітують за кандидата. Це ж не заборонено законом, навіть навпаки. Довірені особи, дійсно, їздять Україною, і як довірені особи під час виборчої кампанії агітують за кандидата в Президенти». Парасковія Дворянин запевнила, що ті зустрічі народних депутатів з медпрацівниками, на яких вона була присутня, здійснювались не в робочий час, а в обідню перерву.  

Очільниця Львівського обласного осередку Об’єднання «Самопоміч» сконтактувала спостерігачів ОПОРИ з керівником штабу Андрія Садового Андрієм Шевцівим, який спростував інформацію, що візити на Львівщину народні депутати здійснювали з метою агітації: «Я не вважаю, що ці візити мали за мету агітацію. Народні депутати виконували свої обов’язки. Вони зустрілися з трудовими колективами, ознайомились із роботою навчальних і лікувальних закладів, розповіли про проблематику, ті речі, які сьогодні витають у Парламенті, які пропрацьовує уряд».

На зауваження щодо проведення зустрічей з працівниками медичних та освітніх установ у робочий час (зокрема, допис про зустріч в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф було оприлюднено об 11:17) Андрій Шевців відповів: «Ну а до кого Ірина Сисоєнко приїде, якщо буде закритий Центр. По-перше, Центр медицини катастроф працює цілодобово,  як і будь-який медичний заклад. Ліцей працює в обмежений час, але як вони можуть приїхати не в робочий час, вони ж приїздять спілкуватися з колективом».

Залучення працівників комунальних та бюджетних установ до заходів, що проводили народні депутати прокоментувала радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба: «По-перше, тут можна говорити про порушення трудового законодавства, адже в робочий час працівники відволікалися від виконання своїх обов’язків, приймаючи участь у заходах. Залучення працівників бюджетної сфери (праця яких оплачується з державного або місцевого бюджету, залежно від типу закладу) в робочий час є нераціональним використанням бюджетних коштів, — пояснює радниця. — По-друге, хоча ці зустрічі мали елементи прихованої агітації, прямого порушення Закону «Про вибори Президента України» не було, тому що конкретно не згадувалося прізвище жодного кандидата. Юридичної відповідальності за такі дії не передбачено, однак Громадянська мережа ОПОРА вважає їх недобросовісною практикою і закликає кандидатів утриматись від них».

Нагадаємо, що 20 грудня Львівська міська рада не затвердила проект ухвали «Про недопущення використання закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, інших комунальних підприємств, установ, організацій міста Львова для розповсюдження політичної реклами та здійснення політичної агітації». На перенесенні голосування наполягав міський голова Андрій Садовий, серед іншого, посилаючись на те, що ухвала дублюватиме чинні норми законодавства. Ухвала пропонувала додатково врегулювати порядок та практику використання приміщень комунальної власності у виборчих цілях.

За коментарями звертайтесь:
Тарас Радь, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Львівській області
тел.:+38 098 765 86 22