Львівщина: Благодійний фонд кандидатів Карпінських розігрує телевізор між учасниками караоке-шоу

Дата: 10.10.2020

7 жовтня відбувся перший півфінал проекту “Караоке у Стрию”. Кандидат від партії “Голос” Орест Йосипчук вручив приз глядацьких симпатій телевізор. Між учасникам шоу також планують розіграти ще один телевізор від благодійної організації “Фонд Карпінських”, засновники якого є кандидатами.

Проект “Караоке у Стрию” організували радіостанція “Стрий ФМ” та телеканал “Лан”. У рамках шоу серед учасників планують розіграти плазмовий телевізор діагоналлю 50 дюймів. Спонсором подарунку є благодійна організація “Фонд Карпінських”, що вказано на сторінках ЗМІ у соціальних мережах. Серед засновників фонду є Зіновій та Мирослав Карпінські. Зіновій Карпінський претендує на посаду очільника Стрийської міської територіальної громади (самовисування). Мирослав Карпінський кандидує до Стрийської міської ради від партії “Голос” (2 номер у списку).

Під час першого півфіналу приз глядацьких симпатій, також телевізор, вручив переможцям Орест Йосипчук. Чоловік балотується до Стрийської міської ради від партії “Голос” (перший номер у списку).

“Я погодився вручити цей подарунок тільки тому, що приз глядацьких симпатій виграли не наші виборці. Це – мешканці іншої громади, іншої області, де я точно не є кандидатом. Подарунок, наскільки мені відомо, не від фонду, а від телерадіокомпанії “Лан”, яка організовувала караоке. Якщо б цей подарунок був від мене чи від партії “Голос”, я б на таке не погодився”, – розповів ОПОРІ Орест Йосипчук.

Серед співзасновників телерадіокомпанії “Лан” є також Мирослав та Зіновій Карпінські.  Громадянська мережа ОПОРА намагалася взяти коментар щодо цієї благодійності у Зіновія Карпінського, але він не піднімав слухавку.

Згідно з частиною 6 статті 57 Виборчого кодексу забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії), та інших благодійних організацій, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області

тел.: +38 098 765 86 22

email: lviv@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)