Львівщина: Добромильська міська ТВК не перерахувала голоси виборців на 3 дільницях, а поїхала здавати протокол в обласну комісію

Дата: 05.11.2020

4 листопада о 10:00 мало розпочатися засідання Добромильської міської територіальної виборчої комісії. На ньому члени ТВК мали б перерахувати голоси виборців за депутатів до Львівської обласної ради на трьох виборчих дільницях №461317 (місто Добромиль), №461327 (село Болозів) та №461403 (село П’ятниця). Однак, засідання комісії не відбулося, а члени ТВК поїхали здавати протокол до Львівської обласної територіальної виборчої комісії. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

Перед початком засідання голова Добромильської міської ТВК зателефонувала до спостерігача ОПОРИ і повідомила, що засідання перенесли на 18:00. Прибувши все ж вранці у приміщення, де засідає комісія, представник ОПОРИ дізнався, що засідання територіальної виборчої комісії планується о 12:00. Але в цій годині члени ТВК не розпочали засідання, оскільки не було кворуму.  Присутніми були лише 8 із 16 членів комісії. Тому засідання знову перенесли на 18:00.

Вранці до Добромильської міської ТВК приїхав член Львівської обласної територіальної виборчої комісії Андрій Кокіш. Він зазначав членам комісії, що вони за рішенням Львівської обласної ТВК мають провести перерахунок голосів на дільницях, але спроби члена обласної ТВК були марними.

Також вранці до комісії навідався невідомий чоловік, який приніс заяву про те, що його дружина начебто не писала скарги до Львівської обласної територіальної виборчої комісії про розбіжності у даних протоколів на цих трьох виборчих дільницях. Саме на основі цих звернень  в обласну комісію Львівська обласна ТВК зобов’язали Добромильську міську територіальну виборчу комісію провести повторний перерахунок голосів на вищезгаданих дільницях.

Після заяви чоловіка члени Добромильської міської ТВК вирішили не проводити засідання, на якому б мали перерахувати голоси виборців на трьох виборчих дільницях. Декілька представників та голова комісії поїхали до Львівської обласної ТВК, щоб повторно здати протокол про підрахунок голосів з виборів депутатів до Львівської обласної ради.

Зазначимо, що це вже третя спроба комісії здати виборчу документацію до обласної ТВК. Два попередні Львівська обласна територіальна виборча комісія повертала на уточнення протокол Добромильської міської ТВК через розбіжності у даних окремих виборчих дільниць між початковими та уточненим протоколом ДВК.

Раніше 3 листопада Добромильська міська ТВК уже проводила повторний перерахунок на виборчій дільниці №461318 (місто Добромиль). Перерахунок виявив розбіжність даних, які зазначені в уточненому протоколі ДВК у голосах кількох політичних партій, тоді як дані у пакетах з бюлетенями цих партій відповідають даним поточного протоколу з мокрою печаткою. В результаті близько 30 голосів чотирьох партій були дописані політичній партії “Слуга народу”. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом підроблення виборчої документації.

З третьої спроби членам Добромильської міської територіальної виборчої комісії також не вдалося здати виборчу документацію. Про це розповіла ОПОРІ голова комісії Марина Желихівська: “Вони сказали, що є ще три скарги в нашу адресу. І вони мені її не озвучили, ви розумієте в чому питання. В них скарга “За майбутнє” ще одна, але вони тиснуть на те, що я не виконую їхньої постанови, яку вони видали вчора. Ми зараз приїдемо і будемо робити перерахунок”.

Згідно з частиною 10 статті 254 Виборчого кодексу України у разі наявності акта або письмової заяви осіб, зазначених у частині 1 статті 253 Виборчого кодексу, про порушення під час транспортування протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших документів до територіальної виборчої комісії територіальна виборча комісія може, а в разі наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами, а також у разі неможливості усунення без перерахунку бюлетенів неточностей у протоколі дільничної виборчої комісії – зобов’язана прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на цій дільниці.

У частині 12 статті 254 Виборчого кодексу України йдеться, що повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів здійснюється територіальною виборчою комісією після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій. У повторному підрахунку територіальною виборчою комісією голосів виборців на виборчій дільниці мають право брати участь усі члени цієї дільничної виборчої комісії і можуть бути присутніми кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довірені особи, уповноважені особи організацій партій, офіційні спостерігачі на відповідних місцевих виборах.

Повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з відповідних місцевих виборів здійснюється членами територіальної виборчої комісії в порядку, визначеному Центральною виборчою комісією з урахуванням положень статті 250  Виборчого кодексу.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області

тел.: +38 098 765 86 22

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)