Львівщина: голова Львівської обласної ТВК звернувся у поліцію щодо роботи Львівської міської територіальної виборчої комісії

Дата: 03.11.2020

Голова Львівської обласної територіальної виборчої комісії Андрій Лозинський звернувся у поліцію через те, що Львівська міська ТВК впродовж певного часу не надавала їм інформації щодо виборів депутатів до Львівської міської ради. Натомість голова Львівської міської територіальної виборчої комісії Ігор Сліпецький заявляє про тиск на комісію. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ. 

3 листопада відбувся брифінг голови Львівської міської територіальної виборчої комісії Ігоря Сліпецького (партія “Голос”). Під час нього Сліпецький зазначив, що вчора ввечері (2 листопада) комісія встановила підсумки голосування депутатів до Львівської міської ради. Протокол підписали 14 членів комісії.

Ігор Сліпецький розповів журналістам: “Вночі прийшло повідомлення до нас, що в нас в територіальній комісії поліція, взяли під охорону нашу міську виборчу комісію. Зранку, коли я прийшов в комісію, мені було повідомлено, що вчора на лінію 102 прийшло повідомлення від голови Львівської обласної ТВК Андрія Лозинського, що ми вчиняємо неправомірні дії, що ми порушили порядок дії встановлення результатів виборів. І слідчо-оперативна група приїхала з нами виясняти питання обставин”. 

Також Сліпецький зазначив: “Лозинський мав на увазі, що ми, спершу, мали по депутатах до обласної ради надати інформацію, а після того встановлювати результати по депутатах до Львівської міської ради. Виборча комісія підписала протокол до районної ради, було підписано протокол про підсумки голосування до обласної ради і тільки після того ми підписали протокол до Львівської міської ради. Але це знову ж таки, немає ніде в Кодексі, що коли оголошується. Є результати, ми їх оголошуємо. Затягування встановлення результатів – це також є порушення законодавства. Ми його не порушили. Ми передбачаємо, що Лозинський зробив такі дії, як на мене, вчинив на нас тиск, звинувачує в тому, чого нема”. 

Голова Львівської обласної територіальної виборчої комісії Андрій Лозинський (ВО “Батьківщина”) підтвердив у телефонному коментарі ОПОРІ, що він усно звернувся у поліцію. “Львівська міська ТВК не давала інформації Львівській обласній комісії по виборах депутатів протягом 9 днів, не заповнювала “Електронний кабінет”, що передбачає постанова ЦВК. Це – всі причини. Вони нині до нас прийшли, були помилки. Ми відправили їх на уточнення протоколу. Якби вони розмістили це в електронному кабінеті, ми б ці помилки виловили”, – додав Андрій Лозинський.

Під час брифінгу Ігор Сліпецький також зазначив ще один факт: “Один член комісії нашої підписав протокол, радісно з ним фотографувався, а після того виставив на фейсбуці, а сьогодні в одному з агентств інформаційних дав коментар, де поставив під сумнів те, що він підписав, що щось було не так, не було кимось підписано, не було кимось правильно оформлено, хоча все було правильно оформлено згідно чинного законодавства. Протокол було підписано всіма 14 членами комісії. Це є достатньо. Кворум є 10 чоловік”.

Член Львівської міської територіальної виборчої комісії Ярослав Мандрук (ВО “Батьківщина”), справді, опублікував у соціальній мережі світлини з текстом “встановили результат по депутатах до міської ради”.

3 листопада на сайті інформаційної агенції “Гал-інфо” надрукували матеріал із заголовком “Рішення Львівської міської ТВК може бути скасоване”. У публікації вказується, що Ярослав Мандрук повідомив, що протокол Львівської міської ТВК про результати виборів депутатів Львівської міської ради можливо був складений з порушенням. “Скоріш за все комісія допустила певні процесуальні помилки, не передала належним чином до ЦВК дані і можливо буде відкрито кримінальне провадження по роботі керівництва  Львівської міської ТВК. Можливо рішення буде оспорене загалом. Це все звичайно може вплинути на кінцевий результат. Є обґрунтовані підозри, що можуть бути якісь фільсифікації. Там були присутні процесуальні порушення. Не було присутнього секретаря комісії, не вівся протокол безперервного засідання”, – зазначив журналістам  Мандрук.

Громадянська мережа ОПОРА звернулася до Ярослава Мандрук з проханням прокоментувати цю ситуацію і зміну своєї думки. На що чоловік відповів: “Я зайнятий, працюю з документами. Сьогодні нічого коментувати не буду”. 

Згідно з частиною 2 статті 255 Виборчого Кодексу територіальна виборча комісія після прийняття і розгляду протоколів (у тому числі з позначкою “уточнений”) дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях на підставі цих протоколів, а в разі повторного підрахунку голосів виборців – протоколів територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці не пізніше як на дев’ятий день з дня голосування (а у разі проведення повторного голосування – не пізніше як на третій день з дня повторного голосування) встановлює та заносить до протоколу про підсумки голосування по кожному виборчому округу з відповідних місцевих виборів відомості, які зазначені у Кодексі.

А відповідно до частини 1 статті 256 обласна, районна, районна у місті, міська, сільська, селищна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів про підсумки голосування в межах територіальних виборчих округів з відповідних місцевих виборів (у тому числі з позначкою “Уточнений”) не пізніш як на 12 день після дня голосування (не пізніше 6 листопада) встановлює результати виборів депутатів у єдиному багатомандатному виборчому окрузі, про що складає протокол про результати виборів.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області
тел.: +38 098 765 86 22
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.