Львівщина: Найбільше членів комісій замінила партія «За майбутнє»

Дата: 17.08.2020

Згідно з постановою Центральної виборчої комісії станом на 14 серпня відбулося 9 замін в обласній, районних та міських територіально виборчих комісіях у Львівській області. А це – 1% від початкового складу комісій.

Повноваження усіх членів комісій припинені достроково у зв’язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого такого члена включили до складу виборчої комісії.

Згідно з частиною 15 статті 203 рішення про зміни у складі територіальної виборчої комісії оприлюднюється не пізніше наступного для прийняття такого рішення, але не пізніше останнього дня перед днем голосування.

У Львівській обласній ТВК наразі замінили лише одного члена комісії за поданням «Партії захисників України».

Три заміни відбулися у районних комісіях. В кожній – по одному члену: в Дрогобицькій районній ТВК, Яворівській районній («Європейська партія України»), Львівській районній ТВК («Нові обличчя»).

Ще 5 членів замінили у міських територіально виборчих комісіях. З них – 2 у Львівській міській ТВК («Солідарність жінок України», «Авангард народу»). По одному члену за поданням партії «За майбутнє» змінили у Перемишлянській міській ТВК, Рава-Руській міській ТВК, Сколівській міській ТВК.

Зокрема, в результаті проведеної заміни у складі Львівської міської ТВК тепер працюватиме Богдан Хапко («Солідарність жінок України»), який має досвід роботи у виборчих комісіях такого рівня впродовж 9 виборчих кампаній.

Партійна заміна членів комісій виглядає наступним чином:

За майбутнє – 3 особи

Європейська партія України – 2 особи

Солідарність жінок України – 1 особи

Партія захисників України – 1 особа

Нові обличчя – 1 особа

Авангард народу – 1 особа

У керівному складі заміна відбулася лише у Перемишлянській міський територіально виборчій комісії. Замість Ольги Стружанської, ЦВК призначила секретарем Наталію Думанівську («За майбутнє»).

Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 208 Виборчого кодексу України повноваження члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково у зв’язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області

тел.: +38 098 765 86 22

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)