Олег Синютка vs Андрій Садовий: координовані кампанії та Facebook-групи
Історія протистояння двох основних конкурентів за посаду голови Львівської територіальної громади під час місцевих виборів 2020 року. У попередніх матеріалах ми розглянули…
21 листопада Дрогобич відвідав міський голова Києва Віталій Кличко. Його супроводжував кандидат на посаду Дрогобицького міського голови Тарас Кучма. А 19 листопада до Львова завітав Петро Порошенко. Лідер партії “Європейська Солідарність”, п’ятий Президент України вшанував пам’ять Героїв Небесної Сотні, відвідав Львівський обласний госпіталь ветеранів війни, спілкувався з мешканцями Львова та агітував за кандидата на посаду міського голови Львова, народного депутата України від “Європейської Солідарності” Олега Синютку.
У День Гідності та Свободи, 21 листопада, у Дрогобич завітав міський голова Києва Віталій Кличко. Анонс про приїзд Кличка розмістили на сайті Дрогобицької міської ради об 11:05. У рамках візиту міський голова Києва відвідав Меморіал «Тюрма на Стрийській», Сквер Героїв Небесної Сотні, побував на відкритті таблиці-інсталяції площі Ринок, поспілкувався з мешканцями міста. Зі світлин, які опубліковані на сторінці у соцмережі Дрогобицької міської ради, можна побачити, що Кличка супроводжували керівниця Львівської обласної організації УДАР Оксана Юринець та чинний міський голова, а також кандидат на посаду Дрогобицької міської територіальної громади Тарас Кучма.
У цей же день Кличко та Кучма підписали угоду про партнерство між Києвом та Дрогобичем. А також Кличко ставив автографи на боксерських рукавичках дітям під стінами міської ради.
Зазначимо, що візит Віталія Кличка відбувся у “день тиші”. Кличко відкрито не агітував за Кучму. Однак цей приїзд можна розцінювати як прояв підтримки перед днем повторного голосування 22 листопада, який має ознаки прихованої агітації. Додамо, Громадянська мережа ОПОРА писала, що 21 вересня партія УДАР підтримала Тараса Кучму кандидатом на посаду міського голови Дрогобича. Згодом його підтримали інші політичні сили. Кандидує Тарас Кучма як самовисуванець.
Тим часом 19 листопада до Львова завітав Петро Порошенко. Це вже не перший візит Порошенка під час місцевої виборчої кампанії. Спершу Петро Порошенко відвідав меморіал Героїв Небесної Сотні. Разом з кандидатом на посаду міського голови Львівської територіальної громади Олегом Синюткою, членами місцевої партійної організації “Європейської Солідарності” вшанували пам’ять тих, хто загинув під час Революції Гідності.
Далі Порошенко і Синютка відвідали медичний заклад, де поспілкувалися з лікарями. Під час брифінгу у Львівському обласному госпіталі ветеранів війни (місто Винники біля Львова) один із медиків зазначив, що гості приїхати з подарунком: “Дещо забули сказати про той подарунок, який ми отримали. Це досить немаленький кисневий концентратор, це киснева станція, яка може автономно виробляти кисень. Ми можемо її використовувати як абсолютне джерело кисню для реанімаційних хворих”. Петро Порошенко відповів, що хотів розповісти про цей подарунок після виборів і пообіцяв надалі допомагати медичному закладу.
Ввечері Порошенко виступив на площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку. Під час виступу Петро Порошенко згадав про початок Майдану, критикував владу Володимира Зеленського, ділився успіхами політичної сили на місцевих виборах та агітував за кандидата на посаду міського голови Львова Олега Синютку: “Твердо переконаний, що ми разом з вами виправимо ту прикру помилку, яка приключилася у 2019 році. І початок нашого контрнаступу знаменують місцеві вибори. Я сьогодні тут у моєму улюбленому Львові. В очікування успіху Олега Синютки у другому турі виборів. Ми всі цього чекаємо. Я переконаний, що Львів не підведе. А поки що я б хотів привітати Олега Михайловича з фантастичною, неймовірною перемогою вчорашніх телевізійних дебатах з опонентом Садовим. Олеже, було дуже круто. Очевидно, що Львову потрібна нова, потужна, професійна, проукраїнська влада. Я наголошую, Олег Синютка – це професіоналізм, господарність, чесність, вирішення нагальних проблем міста і нагальних проблем простих людей”.
Далі до львів’ян звернувся Олег Синютка. Виступи Порошенка і Синютки плавно стали продовженням проєкту “Говорить Великий Львів” (телеканал “НТА”), який свій телевізійний майданчик розмістив поруч на площі. Участь у телевізійному ток-шоу також взяли народні депутати України від “Європейської Солідарності” Яна Зінкевич, Ахтем Чийгоз, Софія Федина, нардеп восьмого скликання Верховної Ради України Ігор Лапін, волонтер Мирослав Гай, очільник Тернопільської обласної державної адміністрації за часів Порошенка Степан Барна.
Зауважимо, що це вже не перший візит Петра Порошенка до Львова впродовж листопада. Так, 10 листопада Порошенко приїхав на судове засідання, в якому Володимир Зеленський позивається до народної депутатки від “Європейської Солідарності” Софії Федини і волонтерки Марусі Звіробій. Біля будівлі суду Порошенко говорив про місцеві вибори: “Вчорашній меморандум точно сказав, ми не дамо змінити волевиявлення львів’ян, змінити волевиявлення українців. А чи всі сили підписали вчорашній меморандум. Чогось я там не бачу підпису лідера “Самопомочі”. А чого так відбувається. А бо він боїться. Він прислужує слугам. Скажи, будь ласка, а як же ти будеш захищати львів’ян. Але львів’яни в цьому розберуться. Я сьогодні тут, хоча не збирався приїжджати. І ще обов’язково, Олеже, приїду до виборів для того, щоб підтримати львів’ян”.
Меморандум, про який говорить Петро Порошенко, це – документ, який напередодні підписали політичні сили “Варта”, ВО “Свобода” та “Європейська Солідарність” щодо співпраці у рамках Львівської міської ради.
Впродовж місцевої виборчої кампанії Порошенко також приїжджав 18 жовтня та 5-6 вересня до Львова та Дрогобича з метою агітації за власну політичну партію та Олега Синютку.
Додамо, що під час виборчої кампанії ВІП-агітаторами Олега Синютки також були народний депутат від “Європейської Солідарності” Михайло Забродський, колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко, який розповів про те, чому мешканцям Львова не варто голосувати за чинного мера Садового; ексміністр інфраструктури Володимир Омелян, який виступав під час брифінгу Синютки “Ремонт вулиці Степана Бандери у Львові: куди зникають мільйони?”; народний депутат від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко.
ОПОРА нагадує, що п’ятниця 20 листопада була останнім днем, коли можна було проводити заходи на підтримку котрогось із кандидатів і здійснювати інші види агітації. Відповідно до частини 2 статті 52 Виборчого кодексу України агітація перед повторним голосуванням розпочинається з дня, наступного після дня призначення повторного голосування, і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем повторного голосування.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моні торить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.
(#вибори; #opora; #опора)