На Львівщині невідомі пошкодили автомобілі двох кандидатів, а також перешкоджали у проведенні передвиборної агітації

Дата: 20.10.2020

У місті Дрогобич невідомі підпалили автомобіль кандидата на посаду голови Дрогобицької міської територіальної громади Андрія Веселого. А в селищі Рудно невідомі особи перешкоджали у проведенні передвиборчої агітації, вчинили бійку та пошкодили автомобіль кандидата у депутати до Львівської міської ради від Народного Руху України Богдана Калічка. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ за результатами моніторингу соціальних мереж.

19 жовтня близько 9 години ранку невідомі особи підпалили автомобіль кандидата на посаду очільника Дрогобицької міської територіальної громади Андрія Веселого (самовисування). Чоловік залишив машину на вулиці Грінченка у місті Дрогобич. Правоохоронці розслідують обставини підпалу, а також встановлюють особу, причетну до скоєння злочину.

Фото зі сторінки Андрія Веселого

“Брудні методи політичної боротьби в Дрогобицькій громаді перейшли всі межі  і стали небезпечними для життя та здоров’я! Щойно невідомий скоїв підпал мого автомобіля – кинув пляшку із займистою рідиною. На щастя, ніхто з людей не постраждав – лише майно. Але я не можу бути впевненим, що зловмисники не підуть далі! Безумовно я пов’язую цей напад зі своєю політичною діяльністю, а саме – участю у виборах на посаду голови Дрогобицької ОТГ! Раніше невідомі знищували мою агітацію, а нещодавно я отримав погрози у смс з вимогою зняти свою кандидатуру”, – зазначив Андрій Веселий на своїй сторінці у соціальній мережі.

17 жовтня у селищі Рудно біля Львова невідомі особи перешкоджали проводити передвиборну агітацію, вчинили бійку та пошкодили автомобіль кандидата у депутати до Львівської міської ради від Народного Руху України Богдана Калічака. Батька Калічака, який також був на місці події,  забрала швидка.

“Після зустрічі кандидата на Львівську ОТГ від НРУ Ігорем Кузьмаком з громадою, жорстоко й цинічно побили кандидата в депутати Львівської міської ради Богдана Калічака і його батька. Батько знаходиться в лікарні, а сам Богдан дає свідчення поліції про цей злочин. Троє людей в нетверезому стані спочатку напали на Богдана та його батька, а потім ломом розтрощили його машину. Ми вважаємо, що це провокація та підлі дії наших опонентів”, – написали на сторінці “Народний Рух України Львівщина”.

Фото зі сторінки Народний Рух України Львівщина

За версією правоохоронців зловмисниками були місцеві мешканців віком від 24 до 31 років. За цим фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 157 Кримінального кодексу. А саме перешкоджання здійсненню виборчого права. Зловмисникам загрожує до 5 років позбавлення волі.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області
тел.: +38 098 765 86 22
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.