Як підписати Кодекс етичної поведінки під час місцевих виборів

Дата: 13.09.2020

Громадянська мережа ОПОРА закликає мерів міст, голів обласних рад та керівників обласних державних адміністрацій підписати “Кодекс поведінки посадових осіб та державних службовців під час виборчого процесу” та дотримуватись його під час місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня.

Ініціатива ОПОРИ викликана тим, що в українському законодавстві недостатньо врегульовані правила поведінки посадовців органів влади та місцевого самоврядування під час виборів, а також обмеження щодо використання адміністративного ресурсу. Тому при фіксації цілої низки способів зловживання адміністративним ресурсом спостерігачі змушені керуватися лише міжнародними стандартами, а не українським законодавством.

Для того, щоб підтримати Кодекс поведінки, потрібно завантажити шаблон відповідної декларації, роздрукувати та підписати її. Потім необхідно виконати одну з трьох дій:

  1. Опублікувати фото-/відео- допис у Facebook/Instagram із декларацією підтримки Кодексу поведінки та позначити (тегнути) сторінку Громадянської мережі ОПОРА у відповідній соціальній мережі.
  2. Розмістити відповідну публікацію із фото-/відео- матеріалами на офіційному вебсайті органу влади.
  3. Відсканувати підписану декларацію та надіслати Громадянській мережі ОПОРА через Google-форму, яка знаходиться нижче.

Після виконання будь-якої із зазначених дій, варто заповнити Google-форму за посиланням: https://forms.gle/tF2hAVfKNmVyZ9k6A.