ЗНО-2018: низький старт

Дата: 21.05.2018

Вже завтра, 22 травня, стартує зовнішнє незалежне оцінювання випускників 2017-2018 навчального року. Розпочинається воно тестуванням з математики.

Адресу пункту тестування кожен з учасників може знайти на власній інформаційній сторінці (вказавши номер свого сертифікату та пін-код, зазначений на ньому). На сайтах регіональних центрів можна ознайомитися з маршрутами добирання до відповідних пунктів.

Для допуску до тестування, учасник повинен мати з собою:

  • Сертифікат ЗНО;
  • Документ, який посвідчує особу учасника (за яким учасник реєструвався на ЗНО);
  • Запрошення-перепустку (яку учасник самостійно видруковує з власної інформаційної сторінки).

Крім того, варто мати з собою 2-3 ручки з пастою насиченого чорного кольору, а також воду в прозорій пляшці (без етикетки).

Під час тестування заборонено користуватися калькуляторами, олівцями, мати при собі та користуватися пристроями зчитування та обробки інформації, засобами зв’язку (телефони, смарт-годинники, навушники, флешки і т.д.), друкованими та рукописними матеріалами. Тож якщо учасник матиме якісь з цих предметів, до початку тестування він повинен залишити їх у спеціально відведеному місці в аудиторії. Досвід спостереження Громадянської мережі ОПОРА за процедурами ЗНО показує, що на ЗНО з математики учасники найчастіше намагаються скористатися шпаргалками чи іншими забороненими засобами. Тому щороку кількість тих, хто достроково залишає пункт тестування на ЗНО з математики, один з найвищих.

Нагадаємо, що сертифікаційна робота з математики налічуватиме 33 завдання різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (20 завдань), на встановлення відповідності (4 завдання), відкритої форми з короткою (6 завдань) та розгорнутою (3 завдання) відповіддю.

Випускники, які обрали математику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, отримають також оцінку за шкалою 1–12 балів. Для визначення цього результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань № 1–28, 31, 32.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 15 червня 2018 року.