Бути наполегливими: у Львові поділилися порадами про співпрацю з місцевими депутатами
8 червня у Львові відбувся тренінг для молоді “Майстерня помічника депутата міської ради”. Навчання відбулось в рамках ініціативи “Молодь у…
У межах кампанії Атестація депутатів місцевих рад ми проаналізували щорічні декларації депутатів Львівської міської ради, зі змістом яких можна ознайомитись на Єдиному державному реєстрі декларацій. Таким чином ми визначили депутатів з найбільшим та найменшим доходом у 2018 році.
До переліку місцевих обранців із найвищим доходом увійшли депутат від “Блоку Петра Порошенка “Солідарність” Григорій Козловський, депутатка від “Громадянської позиції” Ірина Сердюк, депутат від “ВО “Свобода” Андрій Рікота, депутат від “Об’єднання “Самопоміч” Роман Федишин та депутат від “Блоку Петра Порошенка “Солідарність” Остап Доскіч. До п’ятірки депутатів з найнижчим задекларованим доходом увійшли депутат від Української Галицької партії Тарас Чолій, депутат від “Народного контролю” Тарас Ворко, депутат від “Громадянської позиції” Юрій Кужелюк, депутатка “БПП “Солідарність” Уляна Пак.
Григорій Козловський очолив список із доходом 48 342 642 гривень. Депутат також задекларував прибуток дружини — 4 976 000 гривень. Сумарно за цей рік подружжя заробило 53 318 642, що в 500-1000 разів більше, ніж дохід депутатів внизу списку. Козловські задекларували такі види доходів як дохід від зайняття підприємницькою діяльністю, заробітна плата отримана за сумісництвом, доходи від відчуження рухомого і нерухомого майна, інше.
Ірина Сердюк разом зі своїм цивільним чоловіком (чий дохід депутатка зазначила у декларації) у 2018 році заробила 13 140 916 гривень. Власний прибуток Сердюк склав 4 344 752 гривень, прибуток її цивільного чоловіка — 8 796 164 гривень. Вони задекларували такі види доходів: дохід від зайняття підприємництвом, заробітна плата отримана за сумісництвом, дохід від відчуження нерухомості.
Андрій Рікота, відповідно до його декларації, у 2018 році заробив 10 754 044 гривень. Дохід його дружини склав 892 460 гривень. Сумарно вони заробили 11 646 504 гривень. Подружжя задекларувало такі види доходів: заробітна плата за основним місцем роботи, дохід від зайняття підприємництвом, кредит, дохід від відчуження нерухомості.
Роман Федишин у 2018 заробив 8 165 000 гривень. Окрім своїх доходів він задекларував доходи дружини, батька та сина. Сумарний прибуток родини Федишина склав 2 260 420 гривень, що у сумі з коштами, заробленими самим депутатом, складає 10 425 420 гривень. У декларації Романа Федишина зазначені такі види доходів: заробітна плата за основним місцем роботи, заробітна плата отримана за сумісництвом, дохід від зайняття підприємництвом, проценти (від участі в акціонерних товариствах), дивіденди, пенсія.
Остап Доскіч замикає п’ятірку депутатів з найвищим доходом. Його дохід у 2018 становив 8 284 911 гривень. Зазначений в декларації прибуток депутатової дружини становив 570 969 гривень. Разом подружжя заробило 8 855 880 гривень. Серед видів доходів, які вони задекларували заробітна плата за основним місцем роботи та за сумісництвом, дохід від надання майна в оренду, дохід від зайняття підприємництвом, внески до статутного фонду.
ТОП-5 депутатів із найнижчим доходом відкриває Тарас Чолій із доходом 95 951 гривень. Дохід його дружини, відповідно до декларації, склав 8 600 гривень. Таким чином, їхній спільний прибуток становив 104 551 гривень. Зазначимо, що декларація Чолія включала лише два види доходів: його заробітну плату за основним місцем роботи та матеріальну допомогу дружині по догляду за дитиною.
Власний дохід Тараса Ворка становив 84 000 гривень. Єдиним джерелом його доходу була заробітна плата за основним місцем роботи. Також, декларація Ворка містила інформацію про соціальну допомогу по догляду за дитиною у розмірі 10 320, яку отримала його дружина. Спільний дохід подружжя становив 94 320 гривень.
Ще скромнішим був дохід Юрія Кужелюка — 50 748 гривень. Дохід його дружини склав — 32442 гривень. В обидвох випадках єдиним джерелом доходу була пенсія. Загальний прибуток Кужелюків у 2018 році становив 83190 гривень.
Найменший дохід з-поміж депутатів Львівської міської ради у 2018 отримала депутатка Уляна Пак — 34 172 гривні. Дохід її чоловіка, відповідно до декларації, становив 7 480 гривень. Таким чином, сумарно подружжя заробило 41 652 гривень.
Примітно, що не всі депутати вказували у деклараціях доходи членів своєї родини. Деякі обмежились лише власними. Найчастіше місцеві обранці включали до своїх декларацій доходи своїх дружин або чоловіків, рідше дітей, батьків, сестер і братів. Цікаво, що в декларації Любомира Босаневича наявна інформація про пенсію та заробітну плату членів його сім’ї, однак без зазначення сум.
Нагадаємо, що згідно з частиною 1 статті 45 Закону України “Про запобігання корупції”, а також статтею 3 того ж закону депутати місцевих рад щорічно до 1 квітня мають заповнювати декларації про свої статки та доходи за минулий рік. Ці декларації знаходяться у публічному доступі. Їхню достовірність зобов’язане перевіряти Національне агентство з питань запобігання корупції.
Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації
За додатковою інформацією про здійснення ініціативи у Львівській області звертайтесь до: Тарас Радь, представник Громадянської мережі ОПОРА у Львівській області тел.: 098-765-86-22, e-mail: lviv@opora.org.ua