АНОНС: «Індекс публічності місцевого самоврядування: яка міська рада в Україні працює найпрозоріше?»

Дата: 07.11.2014

Громадянська мережа ОПОРА запрошує журналістів на презентацію результатів всеукраїнського вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Захід відбудеться 11 листопада об 11:30 в прес-залі інформаційного агентства УНІАН (вул. Хрещатик, 4).

Протягом останніх чотирьох місяців представники мережі ОПОРА та партнерських організацій аналізували рівень відкритості, прозорості та підзвітності міських рад. На основі моніторингу було складено рейтинг українських міст щодо рівня відкритості й прозорості функціонування місцевого самоврядування.

Дослідження охопило усі обласні центри країни, а його результати дозволили оцінити і порівняти публічність муніципалітетів в цілому, а також сформувати окремий рейтинг публічності міських голів, виконавчих органів та депутатського корпусу. В ході вимірювання учасниками було подано більше 700 запитів на отримання публічної інформації і здійснено близько 400 моніторингових візитів.

Тож, під час заходу журналісти матимуть нагоду дізнатися, яка ж міська рада найпублічніша в Україні та яке місце в рейтингу посів Київ. Особлива увага буде приділена функціонуванню Донецької міської ради. Про це розкажуть:

  •  Олександр НЕБЕРИКУТ, координатор кампанії «Вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування»,
  •  Тарас ЧМУТ, координатор вимірювання Індексу публічності у Києві,
  •  Олександр КЛЮЖЕВ, координатор вимірювання Індексу публічності в Донецьку.

Акредитація журналістів: на місці.

Контактна особа: Ірина Швець – 063 628 68 40.

Довідково:
Порівняльне дослідження здійснюється незалежними експертами Мережі партнерів з вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування, яка ініційована Львівською командою Громадянської мережі ОПОРА. Дослідження охопило усі обласні центри України.
З результатами проекту за минулий рік можна ознайомитися на веб-сторінці: http://publicityindex.org

Проект фінансується Європейським Союзом.
Веб-сайт Представництва ЄС: http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/index_uk.htm