“За останні п’ять років усі муніципалітети стали більш публічними” – Олександр Неберикут про результати вимірювання Індексу публічності

Дата: 02.10.2019

Експерти Громадянської мережі ОПОРА cьогодні презентували результати шостого вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Нагадаємо, дослідження проводилося мережею організацій  впродовж червня-серпня 2019 року в усіх обласних центрах України, а також у містах Краматорськ і Сєвєродонецьк.

“Цього року не обійшлося без сюрпризів – вперше в рейтингу з’явився муніципалітет, який аналітики назвали повністю публічним. Івано-Франківська міська рада з показником Індексу 86,8% стала беззаперечним лідером у сфері політики публічності у 2018 році  і це стосується усіх суб’єктів владних повноважень – голови, виконавчих органів і депутатів”,– констатує координатор кампанії вимірювання Олександр Неберикут.

“До переліку аутсайдерів належать чотири міста: Полтава, Черкаси, Одеса і Запоріжжя. В Полтаві, муніципалітет якої на останньому місці в рейтингу, проблеми з належним управлінням були частково спричинені невиконанням протягом частини року своїх обов’язків міським головою Олександром Мамаєм, якого рада відправила у відставку у вересні 2018 року.  Однак на низький рівень публічності в Полтаві більшою мірою вплинуло недотримання усіма суб’єктами владних повноважень практик звітування, ніж політичний контекст”,– пояснює експерт.

Особливу увагу аналітики приділили аналізу прогресу міських рад у сфері публічності за роки, коли проводилося вимірювання. Так,в цілому за останні п’ять років усі муніципалітети в обласних центрах стали більш публічними, а середнє значення Індексу публічності для усіх міст зросло з 51% до 68% відсотків. Якщо в 2014 році лише два міста (Івано-Франківськ і Суми) оцінювалися нами як такі, що демонструють задовільний рівень публічності, то в 2018 році таких міст нараховується аж дев’ятнадцять, а Івано-Франківськ першим увійшов до переліку публічних міст”, – розповідає Неберикут.

Усі ці роки лідери рейтингу лишаються незмінними, тоді як список аутсайдерів є менш визначеним. Івано-Франківськ, Київ, Луцьк і деякою мірою Вінниця демонструють найбільшу сталість у впровадженні принципів публічності, Полтава і Черкаси помітно програють конкуренцію іншим містам.

 

Більш детальну інформацію про показники публічності кожного з 24 муніципалітетів, що досліджувалися, можна знайти на сайті Індексу публічності: publicityindex.org.

За коментарями просимо звертатися до Олександра Неберикута, координатор кампанії з вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування – 063 628 68 37.