Результати вимірювання Індексу публічності ЛМР
Сьогодні, 15 жовтня, у приміщенні малої сесійної зали Львівської міської ради експерти Громадянської мережі ОПОРА презентували основні результати вимірювання Індексу…
Експерти Громадянської мережі ОПОРА cьогодні презентували результати шостого вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Нагадаємо, дослідження проводилося мережею організацій впродовж червня-серпня 2019 року в усіх обласних центрах України, а також у містах Краматорськ і Сєвєродонецьк.
“Цього року не обійшлося без сюрпризів – вперше в рейтингу з’явився муніципалітет, який аналітики назвали повністю публічним. Івано-Франківська міська рада з показником Індексу 86,8% стала беззаперечним лідером у сфері політики публічності у 2018 році і це стосується усіх суб’єктів владних повноважень – голови, виконавчих органів і депутатів”,– констатує координатор кампанії вимірювання Олександр Неберикут.
“До переліку аутсайдерів належать чотири міста: Полтава, Черкаси, Одеса і Запоріжжя. В Полтаві, муніципалітет якої на останньому місці в рейтингу, проблеми з належним управлінням були частково спричинені невиконанням протягом частини року своїх обов’язків міським головою Олександром Мамаєм, якого рада відправила у відставку у вересні 2018 року. Однак на низький рівень публічності в Полтаві більшою мірою вплинуло недотримання усіма суб’єктами владних повноважень практик звітування, ніж політичний контекст”,– пояснює експерт.
Особливу увагу аналітики приділили аналізу прогресу міських рад у сфері публічності за роки, коли проводилося вимірювання. Так,в цілому за останні п’ять років усі муніципалітети в обласних центрах стали більш публічними, а середнє значення Індексу публічності для усіх міст зросло з 51% до 68% відсотків. “Якщо в 2014 році лише два міста (Івано-Франківськ і Суми) оцінювалися нами як такі, що демонструють задовільний рівень публічності, то в 2018 році таких міст нараховується аж дев’ятнадцять, а Івано-Франківськ першим увійшов до переліку публічних міст”, – розповідає Неберикут.
Усі ці роки лідери рейтингу лишаються незмінними, тоді як список аутсайдерів є менш визначеним. Івано-Франківськ, Київ, Луцьк і деякою мірою Вінниця демонструють найбільшу сталість у впровадженні принципів публічності, Полтава і Черкаси помітно програють конкуренцію іншим містам.
Більш детальну інформацію про показники публічності кожного з 24 муніципалітетів, що досліджувалися, можна знайти на сайті Індексу публічності: publicityindex.org.
За коментарями просимо звертатися до Олександра Неберикута, координатор кампанії з вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування – 063 628 68 37.