Депутат ЛМР заявив про конфлікт інтересів й пройшов тест на доброчесність

Дата: 09.01.2018

На своєму засіданні 27 грудня 2017 року постійна комісія фінансів та планування бюджету Львівської міської ради розглядала звернення департаменту фінансової політики щодо обслуговування коштів міського бюджету м. Львова в частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ в установах банків державного сектору у 2018 році. Банк, що пропонувався департаментом – Львівська обласна дирекція публічного акціонерного товариства «Акціонерний банк «Укргазбанк». Ця установа співпрацює з міською радою протягом останніх двох років.

Постійна депутатська комісія мала надати рекомендації щодо державного банку, який би обслуговував бюджетні кошти. Оскільки членом комісії є Олег Василишин, директор ЛОД ПАТ «Акціонерний банк «Укргазбанк», він заявив про конфлікт інтересів і утримався від голосування, як цього вимагає законодавство. Депутат також наголосив, робота в банку не є його власним бізнесом. Результати голосування відображені у протоколі засідання комісії. А ось самого повідомлення про потенційний конфлікт інтересів у документі немає.

Додамо, що на засіданні 5 січня виконком погодив цей банк для обслуговування коштів міського бюджету м. Львова і на 2018 рік.

Нагадаємо, що Закон України «Про запобігання корупції» у статті 28 чітко визначає обов’язок депутатів місцевих рад за наявності реального чи потенційного конфлікту інтересів оголосити про такий конфлікт усно із занесенням до протоколу засідання; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; та вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Матеріал підготовлено для оприлюднення виданням ІзбірКом в рамках Антикорупційної складової громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад” за партнерства YouControl.

 Громадська кампанія з “Атестації депутатів місцевих рад” започаткована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та реалізується в партнерстві з громадськими організаціями з інших областей України. Антикорупційний компонент Атестації депутатів місцевих рад реалізується в рамках проекту ООО ВГО “Комітет виборців України” “Доброчесні місцеві депутати” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ ДаніїУ Львові за реалізацію ініціативи відповідає Громадянська мережа ОПОРА.

 

За коментарями звертайтеся:
Ірина Швець, Офіс Громадянської мережі ОПОРА у Львові
тел.: 032 254 61 63
e-mail: lviv@opora.org.ua