Зміни у складі представницьких органів до і після повномасштабного вторгнення
Поміж 190 депутатів, повноваження яких були припиненні достроково протягом усіх трьох років поточного скликання, половина з них зробила це до…
За півтора роки, з 27 листопада 2014 року по 31 березня 2016, Верховна Рада VIII скликання збиралась на пленарні засідання 163 рази. За цей період роботи усіма суб’єктами законодавчої ініціативи було підготовлено 6166 законодавчих актів, з яких 1044 набуло чинності (420 законів і 624 постанов). Найбільше законопроектів закономірно подається депутатським корпусом. Громадянська мережа ОПОРА з’ясувала, наскільки активними у цьому процесі є мажоритарники, обрані у округах Львівської області.
«Протягом перших півтора року роботи чинного Парламенту 12 народних депутатів від Львівщини долучилися до розробки 367 законодавчих ініціатив з-поміж 6166 зареєстрованих. Таким чином, за участі львівських мажоритарників було підготовлено 6% від усіх законопроектів», – розповідає аналітик мережі ОПОРА Тарас Радь. Трійку найбільш активних законотворців з-поміж 12 депутатів-мажоритарників Львівської області займають Володимир Парасюк, Оксана Юринець і Ярослав Дубневич, які стали співавторами 66, 64 і 60 законодавчих ініціатив відповідно. Натомість найменш активно законотворчою діяльністю займалися Андрій Лопушанський, Андрій Кіт і Тарас Батенко, на рахунку яких 16, 18 і 22 законодавчі ініціативи.
За словами експерта, у своїй законотворчій діяльності депутати намагаються вирішувати проблеми області, яку вони представляють у ВРУ. Так, 66 з 367 законодавчих ініціатив, зареєстрованих 12 нардепами, адресовано проблемам конкретного округу чи загалом регіону. «Найбільша кількість ініціатив напрацьована у темі вугільної промисловості, нафти й газу (14), а також у актуальній темі децентралізації (12). Трохи менше – по 9 – стосуються транскордонного руху й гуманітарного блоку», – підсумовує Тарас Радь.
Експерти Громадянської мережі ОПОРА також проаналізували спільність голосувань 12 нардепів. Як показало дослідження, рівень співпраці депутатів не надто високий. Найбільше співпрацюють в законопроектній роботі Богдан Матківський і Михайло Бондар – у них 9% спільних законопроектів. І лише чотири депутати взаємодіють з усіма львівськими мажоритарниками – Дмитро Добродомов, Андрій Кіт, Володимир Парасюк та Оксана Юринець. «Цього явно недостатньо для ефективної координації дій задля вирішення проблем області. Львівського лоббі у Парламенті немає», – констатує представник ОПОРИ Олександр Неберикут.
За коментарями звертайтеся:
254-6163, lviv@opora.org.ua – офіс Громадянської мережі ОПОРА у Львові
Захід здійснюється Громадянською мережею ОПОРА за підтримки Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» (виконується Фондом Східна Європа).