Електронні петиції у Львові: (не)дієвий інструмент громадської участі
Протягом 8 років у Львові діє механізм подання електронних петицій до Львівської міської ради. Поступово цей інструмент удосконалювали тематично, встановлюючи…
Ініціатива по розвитку прозорості в добувних галузях промисловості (EITI) спрямована на збільшення прозорості трансакцій між урядами й компаніями, що працюють у добувних галузях промисловості. Прем’єр-Міністр Великобританії, п. Тоні Блер виступив із цією ініціативою на Всесвітньому саміті по сталому розвиткові у вересні 2002 р. Він визнав велике значення розвитку прозорості в багатих ресурсами країнах для подальшого економічного росту, підтримки стабільності та миру.
ЯКІ ПЕРЕВАГИ ДАЄ ІНІЦІАТИВА?
Переваги для країн, що впроваджують Ініціативу, полягають у кращому інвестиційному кліматі, оскільки підтримка Ініціативи дає чіткий сигнал інвесторам і міжнародним фінансовим установам про те, що уряд готовий до більшої прозорості. Окрім цього, приєднання до ініціативи допоможе поліпшити підзвітність і належні практики управління, а також досягнути більшої економічної й політичної стабільності.
Переваги для компаній та інвесторів полягають в основному у зменшенні політичних і репутаційних ризиків. Політична нестабільність, викликана непрозорим управлінням, представляє серйозну загрозу для інвестицій. У добувних галузях, де інвестиції капіталомісткі і де отримання віддачі залежить від довгострокової стабільності, зменшення нестабільності є перевагою. Прозорість платежів уряду може також допомогти продемонструвати, який внесок складають інвестиції компаній у розвиток країни.
Переваги для громадянського суспільства засновані на збільшенні кількості інформації, що стала суспільним надбанням, про ті доходи, якими уряди розпоряджаються від імені громадян. Це зробить уряду більш підзвітними
ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?
Щоб успішно впровадити EITI, країна повинна виконати шість умов:
ЯК МОЖНА РОЗВИНУТИ EITI В УКРАЇНІ?
СКІЛЬКИ КРАЇН ВПРОВАДЖУЮТЬ EITI?
Одинадцять країн погодилися впровадити EITI. Це Азербайджан, Камерун, Конго, Гана, Киргизька Республіка, Нігер, Нігерія, Перу, Сан Томі й Принсіпі, Східний Тимор, Тринідад і Тобаго.
Більш докладну інформацію про EITI можна знайти на сайті: www.eitransparency.org