Ключ до ефективної взаємодії з парламентарями: ОПОРА презентувала тематичні профайли депутатів Львівщини

Дата: 15.02.2021

З метою підвищення поінформованості виборців щодо поточних активностей та тематичного профілю діяльності народних депутатів, які представляють регіон у парламенті, аналітики Громадянської мережі “ОПОРА” напрацювали інформаційно-роз’яснювальні матеріали, які дозволять усім зацікавленим скласти чітке і зрозуміле уявлення про тематичний профіль обранців.

Робота над створенням профайлів  проводилася у декілька етапів. На початку було розроблено шаблон для збору даних про актуальні професійні компетенції і тематичні сфери зацікавлень у парламентській роботі депутатів-вихідців з Львівщини та визначено тематичні напрямки, в яких потенційно можуть працювати народні обранці. Ці теми лягли в основу опитувальника, який заповнювали аналітики ОПОРА-Львів за результатами аналізу.

Основними джерелами для наповнення депутатських профайлів стали:

  • інформаційні сторінки депутатів на веб-порталі ВРУ та інформація про кількість законопроєктів, депутатські запити, виступи з трибуни, діяльність в комітетах ВРУ та тимчасових органах,
  • медіа-моніторинг публічної присутності депутата у ЗМІ (інформація про участь в ефірах, інтерв’ю тощо),
  • моніторинг соціальних мереж (повідомлення для виборців, участь у експертних обговореннях, інша дотична діяльність депутатів).

На основі зібраних даних аналітиками проєкту було створено окремі профайли для кожного депутата вихідця зі Львівщини, проаналізовано особливості врахування парламентарями тематичної та регіональної проблематики у законотворчій роботі і діяльності в комітетах, депутатських запитах, звітуванні та інших формах публічної активності, а також визначено спектр актуальних тематик та проблем, які реально перебувають у фокусі уваги народних депутатів.

Експерти розраховують, що  результати  дослідження дозволять усім зацікавленим скласти чітке і зрозуміле уявлення про тематичні профілі діяльності депутатів та можливості розбудови з ними ефективної комунікації.

Зі змістом тематичних профайлів можна ознайомитися, перейшовши за посиланням.

Матеріал підготовлено у межах проєкту “Народні депутати в нових територіальних громадах: модель інклюзивного діалогу на Львівщині” за підтримки Програми USAID РАДА, яка виконується Фондом Східна Європа.