Львівщина лідирує в загальному рейтингу євроінтеграційного економічного поступу регіонів України

Дата: 27.05.2021

26 травня у Львові було презентовано підсумкові результати вимірювання Індексу євроінтеграційного економічного поступу за останні шість років (2014-2019 роки), відколи ЄС відкрив свій товарний ринок для українських експортерів в рамках домовленостей щодо поступового впровадження поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі.

В рамках дослідження оцінювався ступінь зближення регіональних економічних систем України з Європейським Союзом за двома ключовими критеріями: глибина торгівельно-економічних зв’язків регіону та рівень політико-інституційної підтримки економічної інтеграції. Перша група індикаторів включала в себе показники, що стосуються експорту, імпорту, інвестиційної відкритості, тощо. Показники другої групи характеризують управлінські підходи щодо просування економічного виміру євроінтеграції, інформаційну підтримку, створення об’єктів інфраструктури для розвитку малого та середнього бізнесу орієнованого на ринки ЄС.

За результатами щорічного вимірювання Індексу євроінтеграційного економічного поступу Львівщина залишається одним з небагатьох регіонів, що стабільно утримує лідерські позиції за сукупним показником економічної інтеграції в ЄС. В 2014 році і в 2019 році Львівська область очолила рейтинг Індексу євроінтеграційного економічного поступу.

В 2019 році лідерство Львівської області в загальному рейтингу було обумовлене багатьма взаємопов’язаними факторами, ключовими з яких став високий коефіцієнт інвестиційної відкритості регіону для ЄС (1-ша позиція серед усіх регіонів), зростання експорту товарів на ринку ЄС, а також кількості проектів в рамках програм ЄС, які реалізуються у Львівській області. Найслабшим місцем, як і в попередні роки, залишається інформаційне забезпечення та комунікаційний супровід економічного вектору європейської інтеграції регіону.

За словами аналітика «Громадянської мережі ОПОРА» Олександра Неберикута, «сильними сторонами Львівщини є те, що євроінтеграційні ініціативи економічного спрямування широко представлені в стратегічних програмних документах Львівської області і регіон залишається одним з лідерів в сфері реалізації проектів та програм технічної допомоги (за кількістю та обсягами фінансування)».

На основі аналізу результатів дослідження було запропонована ряд рекомендації місцевим органам влади Львівщини, ключові з яких стосуються необхідності виробити політику інформаційної підтримки економічного вектору євроінтеграції з орієнтацією на малий, середній бізнес, інвесторів та експортерів. Зокрема пропонується ініціювати запуск постійнодіючої програми навчання, консультацій та технічної підтримки бізнесу щодо виходу на ринки ЄС (оцінка доцільності експорту з урахування тарифних і нетарифних бар’єрів, пошук можливостей отримання міжнародної технічної допомоги), а також забезпечити інклюзивний та прозорий процес відбору учасників (включаючи пошук потенційно зацікавлених осіб та організацій).

Участь в обговорення висновків та розгляді рекомендацій взяли голова Комісії з питань євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Львівської обласної ради Наталія Галецька, начальник Управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції Львівської ОДА Ярослав-Іван Музичко та віце-президент Львівської торгово-промислової палати Володимир Коруд.

Детальніше: Олександр Неберикут, аналітик Громадянської мережі ОПОРА, 0636286837