Як Львівщина може повернути лідируючі позиції в євроінтеграційному економічному розвитку

Дата: 23.02.2018

23 лютого 2018 Громадянська мережа ОПОРА презентувала результати дослідження Асоціації регіональних аналітичних центрів «Індекс євроінтеграційного економічного поступу в Україні за 2014 – 2016 роки: Львівська область». У ньому оцінюється ступінь зближення регіональних економічних систем України з Європейським Союзом протягом 2014-2016 років.

Як розповів аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут, до складу Індексу увійшли дві групи показників – індикатори глибини торговельно-економічних зв’язків регіону та індикатори рівня інституційної підтримки економічної інтеграції. Перша група включає в себе показники, що стосуються експорту, імпорту, інвестиційної відкритості тощо. Показники другої групи висвітлюють організацію заходів з економічних питань, інформаційну підтримку, створення об’єктів інфраструктури для розвитку малого та середнього бізнесу.

За сукупними даними дослідження з 2014 року Львівська область була лідером євроінтеграційного поступу в економіці. Однак, вже у 2016 перемістилась на 3 позиції нижче. Із чим це пов’язано, пояснює аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут: «По-перше, рівень торговельно-економічних відносин протягом цих двох років був відносно сталим – зменшення одних показників компенсувалось зростанням інших, але без помітного прогресу. Так, наприклад, суттєве зменшення імпорту при збільшенні обсягу внутрішньогалузевої торгівлі не похитнуло позицій Львівщини у загальному рейтингу. Натомість динаміка інституційної підтримки євроінтеграції постійно падала: з 1-ї позиції у 2014 році на 2-гу у 2015 році і аж на 9-ту позицію у 2016 році. Така тенденція зумовлена головним чином недостатньою кількістю заходів з промоції економічного та інвестиційного потенціалу області в органах і структурах ЄС, браком інформаційної підтримки економічного вектору євроінтеграції регіону, недостатньо стабільною інституційною підтримкою євроінтеграційних зусиль економічних суб’єктів з боку місцевих органів влади».

На основі результатів дослідження аналітики Асоціації регіональних аналітичних центрів розробили низку рекомендацій для Львівської обласної державної адміністрації, що сприятимуть економічній євроінтеграції регіону та поступовому поверненню втрачених позицій у всеукраїнському рейтингу. Серед основних: 1) перегляд та оновлення змісту Обласного плану заходів щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (УА), 2) проведення експертних зустрічей з питань виконання УА, задля налагодження комунікації між владою, бізнесом та громадськістю, 3) систематичне оновлення інформації про імплементацію Угоди, 4) закріплення розпочатої комунікації про двостороннє співробітництво у сфері розвитку сільського зеленого туризму з іншими адміністративно-територіальними одиницями, шляхом укладання формальних договорів.

Пропонуємо ознайомитися із короткою Презентацією дослідження, а також завантажити повний Звіт. 

Детальніше: Олександр Неберикут, аналітик Громадянської мережі ОПОРА, 063 62 86 836

 

Захід відбувся в рамках проекту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з Львівським представництвом Громадянської мережі «Опора» у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів. Реалізація проекту стала можливою в рамках ініціативи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ) «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid). Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу.

До підготовки матеріалу долучилася Ксенія Янко, практикантка Громадянської мережі ОПОРА у Львові.

Фото – Прес-клуб Львів.