Львівщина: суд визнав законними вибори до Львівської міської ради

Дата: 16.11.2020

13 листопада Восьмий апеляційний адміністративний суд розглянув апеляційну скаргу  кандидата у депутати Львівської міської ради від партії “Наш край” Євгенія Лозинського на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 9 листопада 2020 року. У ній Лозинський просив скасувати рішення Львівського окружного адміністративного суду. 

Громадянська мережа ОПОРА раніше писала про те, як відбувалося судове засідання у Львівському окружному адміністративному суді за позовом Євгенія Лозинського до Львівської міської ТВК. Так, у цій справі  №380/10000/20 суд першої інстанції відмовив кандидату у депутати Львівської міської ради від партії “Наш край” у задоволенні позову щодо визнання протиправними дій Львівської міської територіальної виборчої комісії і перевірки голосів виборців на шести виборчих дільницях. Рішення мотивовано тим, що зібрані докази не свідчать про неправомірність дій міської ТВК. Зокрема Львівська міська ТВК встановлювала результати виборів на підставі протоколів районних у місті ТВК про підсумки голосування. На думку суду, до повноважень Львівської міської ТВК не входило співставлення даних протоколів ДВК із протоколами про підсумки голосування районних у місті ТВК, а зазначені протоколи районних у місті ТВК є чинними.

Кандидат у депутати Львівської міської ради від партії “Наш край” Євгеній Лозинський з таким рішенням не погодився, подав апеляційну скаргу. Проте на судове засідання позивач не з’явився. Його позицію представляла захисниця. Вона зазначила, що позивач не погоджується із рішенням першої інстанції і просить визнати протиправними дії Львівської міської ТВК та провести звірку протоколів на виборчих дільницях у двох територіальних виборчих округах міста Львова.

Представник Львівської міської ТВК, як і треті сторони просили колегію суддів відмовити у позовній заяві Євгенію Лозинському. Третіми сторонами у справі виступили усі п’ять партій, які згідно з протоколом Львівської міської територіальної виборчої комісії подолали 5% бар’єр і потрапили у раду. А саме “Європейська Солідарність”, Об’єднання “Самопоміч”, “Голос”, “Варта”, ВО “Свобода”.

Колегія суддів, вислухавши усі сторони, вирішила апеляційну скаргу Євгенія Лозинського залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду залишити без змін.

Раніше ОПОРА проаналізувала персональний склад і склала портрет депутата новообраної Львівської міської ради.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області
тел.: +38 098 765 86 22
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.