Новий конкурс: набір до Школи громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування

Дата: 03.06.2009

Набір до Школи громадського контролю  за діяльністю органів місцевого самоврядування

Громадянська мережа ОПОРА та Асоціація лідерів локальних громадських груп (Варшава) оголошують набір до Школи громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування. До участі у Школі запрошуємо представників громадських організацій, ініціативних груп, органів самоорганізації населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Школа громадського контролю триватиме п’ять місяців та передбачає участь у двох сесіях стаціонарного навчання у Львові (30 червня-4 липня та 20-24 липня), виконання домашнього завдання між сесіями, планування та проведення кампанії громадського контролю діяльності органів місцевого самоврядування, залучення територіальної громади до проведення кампаній.

Учасники Школи отримають:

  • ЗНАННЯ – про громадський контроль, кого контролювати, навіщо контролювати, та хто може це робити. Дізнаються про інструменти та механізми громадського контролю та громадського моніторингу.
  • ВМІННЯ – організовувати кампанії громадського контролю, взаємодіючи з мешканцями, владою та іншими організаціями та ініціативними групами у своєму локальному середовищі.
  • ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД – планування та реалізація кампанії громадського контролю діяльності органів місцевого самоврядування. Поділяться своїм досвідом на всеукраїнській конференції наприкінці року.

Критерії відбору учасників:

  • досвід роботи у громадському секторі або місцевій громаді;
  • досвід реалізації кампаній, скерованих на розвиток форм прямої демократії та створення умов для безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення;
  • досвід залучення громади чи інституцій громадянського суспільства до реалізації своїх кампаній;
  • бажання та готовність реалізовувати кампанії громадського контролю;
  • дотримання принципів незалежності, прозорості, чесності та об’єктивності під час здійснення громадського контролю.

За результатами навчання учасники отримають сертифікат про закінчення Школи громадського контролю.

Навчання у Школі громадського контролю проводитиме команда тренерів, яка складається з представників організацій громадського контролю з 9 міст України, та пройшла стажування у Польщі.

Програма Школи передбачає обов’язкову участь у всіх її складових.

Організатори покривають витрати на харчування, проживання учасників під час сесій стаціонарного навчання та гарантують повернення витрат пов’язаних з проведенням локальних кампаній. Протягом всього проекту безкоштовно надаються консультації тренерів та юристів.

У разі невиконання передбачених умов щодо участі у всіх етапах Школи громадського контролю, організатори не будуть забезпечувати відшкодування коштів, витрачених учасниками.

Для участі у Школі потрібно заповнити анкету та надіслати на адресу o.strelyuk@opora.org.ua до 18 год. 18 червня 2009 р. Про результати відбору учасників Школи громадського контролю повідомимо 20 червня 2009 р.

Школа громадського контролю пройде завдяки фінансовій підтримці програми Польська Допомога Міністерства Закордонних Справ Польщі у 2009 році та Фонду сприяння демократії Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.