Бути наполегливими: у Львові поділилися порадами про співпрацю з місцевими депутатами
8 червня у Львові відбувся тренінг для молоді “Майстерня помічника депутата міської ради”. Навчання відбулось в рамках ініціативи “Молодь у…
Сьогодні на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради депутати затвердили новий Регламент – документ, який встановлює порядок роботи, основні правила та процедури ради. Одне з ключових питань, яке мало вирішити прийняття нового Регламенту, – це можливість формування депутатських фракцій у кількості менше, ніж п’ять осіб.
Згідно Тимчасового Регламенту ради (стаття 12), який діяв до сьогодні та який затвердили ще на першій сесії ради, взявши за основу Регламент переднього скликання ЛМР, чисельна кількість депутатів для утворення фракції повинна була становити 5 і більше. Таким чином, політична сила, яка не мала необхідної кількості своїх представників у раді, не могла утворити фракцію. Таких, нагадаємо, у міській раді було дев’ять: РХП, «УДАР», «ПОРА», Наша Україна, Україна Соборна, НРУ, ПРП, Аграрна партія, «За Україну!». Решта політичних партій – ВО «Свобода», Партія Регіонів та «Фронт Змін» сформували фракцій ще в грудні та на початку січня.
Змінити ситуацію у Львівській міській раді та надати політичним партіям рівні права можна було внісши поправку до Регламенту й затвердивши його на сесії міської ради, що сьогодні й відбулося. Згідно нового документу, мінімальна кількість депутатів для формування фракції повинна становити не менше трьох депутатів (п. 3 ст. 12 Регламенту). Таким чином, сьогодні представники «України Соборної» (4 депутати), «Нашої України» (3), «УДАРу» (3), НРУ (3), РХП (3), «ПОРИ» (3) отримали право на створення депутатських фракцій.
Які ж можливості надає політичній силі фракція у міській раді? В першу чергу, голови фракцій мають право брати участь у засіданнях Колегії міської ради з правом голосу. Колегія Ради, як дорадчо-погоджувальний орган, формує порядок денний пленарних засідань (сесій), тобто визначає перелік питань, які виносяться на розгляд депутатському корпусу. На разі до неї входили міський голова, секретар ради, голови постійних комісій та вже сформованих депутатських фракцій – загалом 17 членів, з яких 12 представників ВО «Свобода» (див. мал. 1). За новим Регламентом склад Колегії поповнять ще 6 голів фракцій.
Окрім цього, наявність фракції дає право на пропорційне представництво у постійних та тимчасових комісіях (стаття 12, п.5.1 Регламенту), на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні ради з кожного питання порядку денного сесії (стаття 12, п. 5.3.). На додачу, депутатські фракції забезпечують приміщеннями у Ратуші, необхідним обладнанням, організаційно-технічними засобами тощо (стаття 12, п. 6) – для цього функціонує спеціальний відділ у структурі «Секретаріату ради». Окремо, Регламент виділяє право на запитання, яке гарантує кожній з фракцій можливість задати питання доповідачу, а також на виступ уповноваженого представника фракції з питання чи пропозиції, які мають ставитися на голосування (стаття 46).
Контактний телефон:
«Громадянська мережа ОПОРА» – 254 61 63.