Перший номер інформаційно-аналітичного щорічника “Регіони України”

Дата: 06.08.2015

Львівське представництво Громадянської мережі ОПОРА спільно з ГО “Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень” в рамках ініціативи Асоціації регіональних аналітичних центрів (АРАЦ), підтриманої Регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі, мають честь презентувати перший номер інформаційно-аналітичного щорічника “Регіони України”.

Ми мали на меті підготувати аналітичний продукт, який би відображав соціально-економічні та політичні особливості і динаміку регіонального розвитку. Особливість збірки в тому, що авторами статей є незалежні регіональні експерти, а викладені матеріали – альтернативний до офіційного погляд на регіональний розвиток України. Тезисне подання інформації за єдиною структурою дозволяє проводити порівняння регіонів та стане основою подальшого аналізу динаміки регіональних процесів. Для написання матеріалів використовувалися відкриті джерела інформації. Моніторилися суспільно-політичні та соціально-економічні процеси в областях, а також активність громадянського суспільства та медіа.

Зокрема, наші напрацювання засвідчили, що в цілому по регіонах України у 2014 році модеруючими чинниками розвитку подій постали  перемога Революції Гідності та російська агресія. Відбулась кардинальна зміна балансу політичних сил в усіх областях: Партія регіонів втратила вплив на органи місцевої влади. Більшість регіональних керівних посад отримали представники колишніх опозиційних партій. Рік запам’ятався активним розвитком громадянського суспільства та волонтерського руху. У Львівській області відстежено безпрецедентний сплеск громадської активності, який проявляється в системній і скоординованій діяльності великої кількості різноманітних громадських структур і середовищ, що стало ключовою ознакою громадсько-політичного життя Львівщини. В економічній сфері, на думку громадських експертів, не відбулось суттєвих зрушень, проте, переважали негативні тенденції.

Будемо вдячні за ваші відгуки та пропозиції, які будуть враховані при підготовці наступних номерів.

Довідково

Асоціація регіональних аналітичних центрів (АРАЦ) – це ініціативна група організацій громадянського суспільства аналітичного спрямування, які поділяють ідеологію впровадження ефективної місцевої та державної публічної політики, працюють задля формування суспільного запиту на результати досліджень з  широкого кола економічних, соціальних, політичних питань, сприяння їх втіленню, а також створення клімату для консолідованої та усвідомленої підтримки економічного та суспільно-політичного розвитку України. Ініціатором створення та лідерською організацією АРАЦ є Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень (www.PFIRS.org). Членами Асоціації можуть бути як громадські організації, так і окремі експерти. Асоціація діє з 2013 року, має мережу партнерських організацій та експертів в усіх областях України. Для реалізації своїх ініціатив АРАЦ залучає кошти низки донорських організацій,  зокрема, ЄС, NED, DESPRO, МФ «Відродження», Фонд ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.

Контактна особаЄвгеній Романенко (eugenromananenko@gmail.com; 0683866054; 0931048991).