Прес-конференція у Львові: «Яка міська рада найвідкритіша? Результати вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування»

Дата: 03.10.2013

Громадянська мережа ОПОРА має приємність запросити Вас на прес-конференцію, присвячену презентації результатів Всеукраїнського вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Захід відбудеться 4 жовтня об 11 годині в приміщенні Львівського прес-клубу (пр. Шевченка, 11).

Протягом останніх чотирьох місяців представники мережі ОПОРА аналізували рівень відкритості, прозорості та підзвітності Львівської міської ради, а саме – трьох основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, виконавчих органів та депутатів. Аналітики мережі опрацьовували відповіді на запити, контент офіційних веб-сайтів та друкованих видань ради, а також безпосередньо спостерігали за роботою муніципалітету. Загалом «публічність» вимірювалася на основі 200 показників, які пізніше узагальнювалися відповідно до спеціально розробленої методології.

Крім того, зважаючи на всеукраїнський масштаб вимірювання, було складено рейтинг міст (обласних центрів), де проводилися заміри щодо рівня відкритості й прозорості функціонування органів місцевого самоврядування. Результати дослідження дозволили оцінити і порівняти в цілому публічність муніципалітетів, а також сформувати окремий рейтинг публічності міських голів, виконавчих органів та депутатського корпусу.

Тож, під час заходу журналісти матимуть нагоди дізнатися, яка рада таки найпублічніша в Україні – львівська, донецька, чи може одеська? Про це розкажуть:

–          Олександр Неберикут, координатор кампаніїї «Вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування»

–          Ірина Швець, інформаційний директор Громадянської мережі ОПОРА у Львові

Контактна особа: Ірина Швець – 063 628 68 40.

 

Довідково:
Порівняльне дослідження здійснюється незалежними експертами Мережі партнерів з вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування, яка ініційована Львівською командою Громадянської мережі ОПОРА. Загалом цього року кампанія вимірювання охопила 11 обласних центрів: Донецьк, Івано-Франківськ, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Рівне, Черкаси, Чернігів та Ужгород. З 2014 року вимірювання пошириться на всі обласні центри України. Проект здійснюється за фінансової підтримки ЄС.