Розпочалася регіональна складова проекту Програма USAID РАДА 2018 року у Львівській області

Дата: 08.05.2018

Громадянська мережа ОПОРА у Львові відновлює діяльність у рамках проекту Програма USAID РАДА, об‘єктом дослідження якого будуть народні депутати України, обрані в одномандатних виборчих округах Львівщини і місцеві осередки парламентських політичних партій в області. Аналогічний моніторинг паралельно відбуватиметься у ще 14 областях України.

Протягом весни 2018 року буде детально проаналізовано результати парламентської діяльності та активність роботи у виборчому окрузі депутатів-мажоритарників. Предметом дослідження будуть різноманітні компоненти діяльності, які пов’язані із здійсненням ними депутатських повноважень. Зокрема, відвідуваність пленарних засідань і засідань постійних комітетів, структура голосування, законотворча діяльність та її кореляція з потребами округу та області, використання інструменту депутатського запиту, здійснення щомісячного особистого прийому громадян, робота в окрузі та взаємодія з місцевими органами влади, звітування, участь у публічних заходах тощо.

Іншою складовою дослідження буде моніторинг діяльності громадських приймалень народних депутатів та місцевих осередків парламентських політичних партій у Львівській області. Його метою буде встановити спосіб комунікації депутатів та політичних партій з виборцями, факт дотримання вимог законодавства про роботу в окрузі, а також перевірки мережі громадських приймалень, яка декларується. Це важливо з огляду на існуючу з кінця 2016 року нову практику надання державного фінансування для політичних партій, які подолали 5% бар’єр.

За підсумками проведеного дослідження будуть підготовлені аналітичні матеріали про роботу народних депутатів та парламентських партій на місцях, законотворчої діяльності народних депутатів-мажоритатників із урахуванням потреб виборчих округів та оновлено Мапу контактів приймалень парламентських партій та депутатів-мажоритарників. Додатково буде проведено регіональні публічні дискусії “Ефективність законотворчої роботи депутатів-мажоритарників” та серію презентацій шляхів комунікації партій із своїми виборцями.

З матеріалами цьогорічного дослідження, а також з результатами моніторингу попередніх років можна детально ознайомитись на сайті https://rada.oporaua.org/