Що (не)цікавило депутатів ЛМР перед Великоднем?

Дата: 22.04.2011

Вчора, 21 квітня, розпочала роботу третя сесія Львівської міської ради шостого скликання. Вже традиційно на початку пленарного засідання Рада відводить час на заслуховування депутатських запитів та звернень, які формуються за результатами роботи місцевих обранців у виборчих округах та зустрічей з виборцями. Якщо порівнювати з минулим засіданням, то цього разу їх було менше – 30 проти 42. Недивно, що найбільша кількість запитів була озвучена депутатами від фракції ВО «Свобода», яка формує в Раді більшість. Тим не менш, представники решти фракцій теж отримали можливість озвучити свої запити перед депутатським корпусом та міським головою. Попри те, що у Львівській міській раді представлені 12 політичних партій, вони часто висловлюють подібні позиції.

Найбільше спільних заяв та звернень стосувалося врегулювання проблеми використання червоного радянського прапора на 9 травня. Так, Юрій Михальчишин, представник ВО «Свобода», озвучуючи позицію партії, вимагав зобов’язати виконавчі органи міської ради подати позов до адміністративного суду з метою заборонити проведення масових заходів партіями «Родина» та «Русское единство» 9 травня. У цьому зверненні депутата підтримали представники фракції «Фронт Змін»: Михайло Хміль звернувся до Виконавчого комітету Львівської міської ради, з проханням заборонити проведення масових заходів 9 травня партії «Русское единство». У свою чергу Валерій Веремчук з Народного Руху України запропонував колегам-депутатам прийняти рішення щодо вивішування в пам’ять про жертв війни лише українські національні стяги з чорними траурними стрічками. Реагуючи на звернення депутатів, питання використання червоного прапора у Львові була додатково внесене на розгляд Ради. За результатами обговорення була прийнята ухвала, яка забороняє використовувати під час відзначення Дня перемоги не тільки радянську, а й нацистську символіку.

Депутати Львівської міської ради у своїх зверненнях продовжують критикувати діяльність чинного уряду та Президента України. Так, Ярослав Музичко («ФЗ») звернувся із заявою його політичної сили до Президента України, Партії Регіонів, Комуністичної партії та Блоку Литвина з вимогою висловити недовіру уряду Миколи Азарова та відправити його у відставку. Свободівець Юрій Михальчишин озвучив заяву з вимогою «зупинити злочинну приватизацію енергогенеруючих та енергорозподільчих компаній і притягнути задіяних у ній посадових осіб до кримінальної відповідальності за завдання збитків державі». Інший член фракції ВО «Свобода» – Богдан Галайко закликав депутатський корпус бути солідарними з львівськими студентами, які вимагають відставки міністра освіти Дмитра Табачника.

Тематика решти запитів носила більш локальний характер. До прикладу, використання «Львівводоканалом» послуг колекторських фірм, які різними методами змушують боржників сплатити за спожите водопостачання (Л. Мельничук, ВО «Свобода»); чи можливі звільнення посадовцями міської ради керівників комунальних підприємств через те, що вони висувалися в депутати ЛМР у одномандатних мажоритарних округах (А. Мочарський, Партія Регіонів) тощо.

Окремо слід виділити прецедент з продавцями квітів біля Галицького ринку, який у своєму запиті озвучив голова фракції «УДАР» Ярослав Гінка. Питання «підігрівали» ще й самі квіткарі, які з’явилися під стінами сесійної зали з квітами у руках. За словами Я. Гінки, продавці просять міську владу не позбавляти їх робочих місць та не ліквідовувати квіткові ряди біля ринку. Міський голова, в свою чергу, прокоментував запит депутата, сказавши, що квітникарям облаштували місце продажу біля готелю «Львів». На захист малого підприємництва виступив і В. Гірняк від «України Соборної», після чого А. Садовий запропонував створити робочу групу, яка б спільно з продавцями дослідила проблему та запропонувала шляхи її врегулювання.

Тему комунальної власності доречно підняв депутат від «Фронту Змін» Андрій Якимів, який запропонував створити та оприлюднити на офіційному поталі ЛМР перелік об’єктів нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальної громади міста. Інший депутат з цієї ж фракції – Ерік Парсаданян – у своєму зверненні поставив під сумнів доцільність функціонування двох сайтів міської ради – офіційного порталу ЛМР (city-adm.lviv.ua) та порталу депутатів (lvivrada.gov.ua). Нагадаємо, останній був розроблений власне з ініціативи депутатів минулої каденції міськради, щоб забезпечити краще висвітлення роботи депутатського корпусу. «Громадянська мережа ОПОРА» позитивно оцінює існування двох порталів – окремо про роботу депутатів та виконавчих органів ЛМР, тому не схвалює ідеї об’єднання цих Інтернет-ресусів, натомість рекомендує управлінню «Секретаріат ради» взяти до уваги зауваження щодо неточностей, виявлених на порталі депутатів, та перенести інформаційні запити та звернення на персональні сторінки міських райців.

Основною інтригою пленарного засідання Львівської міської ради 21 квітня мав стати звіт міського голови про роботу виконавчих органів ради за 2010 рік. Проте, депутати проголосували за те, щоб зняти це питання з порядку денного. Як пояснив голова фракції ВО «Свобода» Руслан Кошулинський, критично налаштовані депутати не хочуть нагнітати ситуацію в Чистий Четвер. Окрім того, як пояснив свободівець, міські обранці не отримали відповідей на ряд запитів, які вони адресували виконавчим органам. Таке рішення депутатського корпусу міського голову не стривожило, адже, за його словами, він готовий звітувати хоч щодня.

Слід відзначити позитивні тенденції у роботі депутатського корпусу, зокрема «Фронту Змін», НРУ та «України Соборної», голос яких, попри порівняно меншу кількість депутатів, є відчутним у сесійній залі. Загалом, активність депутатів у відстоюванні інтересів своїх виборців та ретрансляції позицій партій сприяють підвищенню іміджу політичних сил та забезпечують їм постійний зв’язок з електоратом, що неабияк знадобиться у веденні передвиборчих кампаній до Верховної Ради у 2012 році.