Результати вимірювання Індексу публічності ЛМР
Сьогодні, 15 жовтня, у приміщенні малої сесійної зали Львівської міської ради експерти Громадянської мережі ОПОРА презентували основні результати вимірювання Індексу…
Вп’яте стартувала загальнонаціональна кампанія моніторингу прозорості, відкритості та підзвітності діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Як і в попередні роки, об’єктом моніторингу обрано міські ради в обласних центрах України, в тому числі в тимчасово перенесених обласних центрах Донецької та Луганської областей.
«В ході дослідження ми збиратимемо дані, що дозволятимуть оцінити, як місцева влада за власною ініціативою інформує громадськість про свою діяльність, яким чином задовольняє потреби громадян в інформації, що є в її розпорядженні, та як звітує про результати виконання своїх повноважень та задекларованих цілей», – зазначив координатор кампанії, аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут.
Результатом проведеної кампанії стане публікація щорічного всеукраїнського дослідження – «Індекс публічності місцевого самоврядування 2017». Система показників Індексу публічності розроблена на основі положень українського законодавства та міжнародних стандартів у сфері публічності муніципальної влади. З результатами минулорічних вимірювань можна ознайомитися на веб-сторінці www.publicityindex.org.
«Ми розділяємо усталений підхід, за якого публічність розглядається як базовий принцип належного урядування (good governance) і ключовий механізм, який дозволяє зміцнити довіру громадян до інституцій місцевого самоврядування. Тому, насамперед, ми зацікавлені підвищити публічність місцевого самоврядування в Україні через виявлення та популяризацію кращих практик та актуального місцевого досвіду», – наголосив Олександр Неберикут.
Нагадаємо, що протягом минулих років найвищі показники в рейтингу публічності демонстрували муніципалітети Івано-Франківська, Луцька, Києва та Вінниці. Натомість аутсайдерами були міські ради Дніпра, Черкас, Запоріжжя та Ужгорода. В цілому ж, з моменту останніх місцевих виборів публічність муніципалітетів в середньому зросла лише на 3%. Однак в розрізі окремих суб’єктів ситуація значно відрізняється: депутати і місцеві голови демонстрували значно більший прогрес, ніж виконавчі органи рад. Як змінилася ситуація з публічністю місцевої влади у світлі нових законодавчих вимог та наближення виборів – дізнаємося вже у квітні 2018 року.
Ознайомитися детальніше з результатами попередніх досліджень можна за посиланням: publicityindex.org.