Звіти за результатами вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування

Дата: 26.10.2013

Індекс публічності – це практичний інструмент, що дозволяє всесторонньо оцінити та порівняти між собою рівень прозорості, відкритості та підзвітності муніципальних інституцій у їхній взаємодії з мешканцями. В цілому вимірювання Індексу публічності націлене на те, щоб зрозуміти, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітету, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування в цей процес. Результатом такого дослідження є рейтинг публічності місцевих рад та, зокрема, міських голів, виконавчих органів й депутатів. Окрім цього, підготовлено всеукраїнський та регіональні звіти, в яких описано отримані муніципалітетом оцінки та запропоновано рекомендації щодо підвищення рівня публічності.

У 2013 році кампанія вимірюваня охопила 11 обласних центрів, а якісне й об’єктивне рейтингування стало можливим завдяки роботі Мережі партнерів, до якої входять Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень (Чернігів), Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу (Луцьк), “Агентство економічного розвитку” (м. Вознесенськ Миколавської області), Донецька та Одеська обласні організації ВГО “Комітет виборців України” та представництва Громадянської мережі ОПОРА у Рівному, Львові, Коломиї, Ужгороді, Луганську та Черкасах.

Роботу Мережі партнерів з вимірювання Індексу публічності місцевоо самоврядування координує Львівська команда Громадянської мережі ОПОРА. Проект здійснюється за підтримки Європейського Союзу.